Druhé víťazstvo kolkárov Galanty „A“ v Trenčíne - MKK Slovan Galanta

Druhé víťazstvo kolkárov Galanty „A“ v Trenčíne

Napísal: Dodo Butko pred týždňom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

6.októbra 2024
Kolkári Galanty „A“ po víťazstve nad Uhrovcom pred dvomi týždňami, bodovali v Trenčíne naplno aj v zápase s Trenčínom KWH.
Zvíťazili 6:2.
Béčko Galanty na domácej kolkárni podľahlo Tlmačom 1,5:6,5.
Cenné víťazstvo získali dorastenci Galanty.
V mimoriadne vyrovnanom zápase, ktorého výsledok nebol jasný do posledného hodu zvíťazili doma nad KO Žarnovica 2:0 – o tri kolky!!!

TKK Trenčín KWH – MKK Slovan Galanta A 3328:3352  (2:6)

2.októbra 2024, kolkáreň Trenčín

Zdá sa, že kolkáreň v Trenčíne hráčom Galanty A „sedí“.

Po víťazstve nad Uhrovcom 6:2 pred dvomi týždňami, si poradili aj s Trenčínom KWH a vyhrali rovnakým rozdielom.

aae 2024 1

Pri nástupe na zápas si hráči, pod vedením rozhodcu Miroslava Porubského, uctili minútou ticha pamiatku dlhoročného kolkára MKK Slovan Galanta, spoluhráča a kamaráta Zoltána Madarása, ktorý nás nedávno navždy opustil.

aae 2024 2

V úvodnej tretine zápasu to ešte pre Galantu moc dobre nevyzeralo.

Najprv v súboji dvoch Jozefov vyhral ten domáci.

Domáci Jozef Bariak (591) dosiahol najlepší výkon zápasu, ale o bod musel tuho bojovať.

Jozef Jeriga (577) podal veľmi dobrý výkon a sústredenou hrou Bariakovi nedal nič zadarmo.

Ich duel bol naozaj veľmi vyrovnaný.

V rozhodujúcich momentoch setov v dorážke však Bariakovi pomohli deviatky, Jerigu zdolal a získal bod.

Bodoval aj druhý KWH-ák Tomáš Truska (566).

aae 2024 3

Na sety 3:1 porazil Petra Horníka (512), ktorý na prvých dvoch dráhach dosť veľa stratil a na ďalších dvoch už stratu nedobehol.

Trenčín KWH viedol 2:0 a mal aj solídny náskok 68 kolkov.

aae 2024 4

V druhej tretine už začali dominovať kolkári Galanty.

Domáci Andrej Samák (544) odohral pomerne vyrovnaný duel s Katarínou Večeríkovou (567), ale tá v rozhodujúcich momentoch potvrdila svoju vyššiu kvalitu.

Na hre Večeríkovej, ktorá nastúpila v súťažnom zápase po viac ako roku, herný výpadok nebol vôbec vidieť.

Hrala dobre a súboj dotiahla do víťazného konca.

aae 2024 5

Ďalšiemu domácemu hráčovi Jurajovi Vlčákovi sa ako-tak darilo iba v hre do plných.

V dorážke strácal a tak ho po 50.hode vystriedala Erika Hupčíková (spolu 526).

Oto Kosár (561) si však poradil aj s touto súperkou a získal druhý bod pre Galantu.

Pred záverečnou tretinou družstvá remizovali 2:2.

Domáci mali ešte 10 kolkov náskok.

Záver zápasu zvládli lepšie hráči Galanty, keď obaja získali bod už po treťom sete.

V dramatickom aj kvalitnom súboji ďalších dvoch Jozefov, domáci Jozef Bulik (569) prehral s Jozefom Butkom (583), keď bol lepší iba v poslednom sete.

Prehral aj posledný domáci hráč Peter Kelner (532) keď nestačil na Bystríka Horníka (552).

Trenčín KWH prehral s  Galantou A 2:6, rozdielom 24 kolkov.

Kolkári Galanty A zvládli zápas bravúrne a získali druhé víťazstvo v novom ročníku 1.KL západ.

Potešili dobré a pomerne vyrovnané výkony všetkých hráčov.

MKK Slovan Galanta B – ŠKK Tlmače  3085:3209  (1,5:6,5)

4.októbra 2024, kolkáreň Galanta

aae 2024 6

Béčko Galanty svoj súboj proti Tlmačom začalo celkom dobre, ale v závere dominovali hostia a zaslúžene zvíťazili.

V úvode začala veľmi dobre domáca Alena Beskidová (538).

Po dvoch dráhach jej na tabuli svietilo číslo 300.

Aj keď na ďalších dvoch dráhach to už také dobré nebolo, náskok si udržala a Mariána Kosorína (526) s prehľadom zdolala.

Výkon Aleny Beskidovej bol napokon najlepší z domácej zostavy.

Karol Kaigl (519) nestačil na Milana Vrableca (557) a prehral na sety hladko 0:4.

Za stavu 1:1 viedli Tlmače o 26 kolkov.

aae 2024 7

Ešte aj v druhej tretine zápasu galantskí Béčkari držali so súperom krok.

V ďalšom zaujímavom a veľmi vyrovnanom súboji Katarína Beskidová (536) získala pol bodu.

Druhú polovicu bodu si vybojoval Pavol Romanec (536).

Marián Kubalec (526) narazil na veľmi dobre disponovaného Jaroslava Gáleta (576). Kubalec ťahal s Gáletom, ktorého výkon bol najlepší v zápase, v každom sete za kratší koniec.

Tlmače sa ujali vedenia 2,5:1,5 a mali k dobru 77 kolkov.

Záver sa kolkárom Galanty B vôbec nevydaril.

Ferdinand Sedlák (495) po dobrom úvode a zisku setového bodu na ďalších dráhach prehral a z bodu sa tešil jeho súper Juraj Zajko st. (516).

Ešte horšie dopadol Ernest Gubran, ktorého musel vystriedať od 41.hodu Ján Ašváni (spolu 472).

Hostia získali bod po víťazstve na sety 4:0, napriek tomu že aj im sa záver veľmi nevydaril.

Jozefa Šumeraja po 50.hode vystriedal Štefan Fábik (spolu 498).

Aj tento slabší výkon im stačil na zisk bodu.

Galanta B tak napokon prehrala s Tlmačmi 1,5:6,5 rozdielom 124 kolkov.

Video záznam zo zápasu nájdete na adrese:

MKK Slovan Galanta – KO Žarnovica  1536:1533  (2:0)

6.októbra 2024, kolkáreň Galanta

V mimoriadne vyrovnanom dueli, v ktorom záležalo na každučkom hode aj na každej väčšej, či menšej chybe, sa povestná „šťastena“ priklonila k dorastencom Galanty.

Tri kolky rozhodli o víťazstve nad silným súperom.

aae 2024 8

Aj keď sa doteraz najlepšej hráčke Galanty, Veronike Beskidovej, tento raz nedarilo tak, ako v predošlých štyroch zápasoch, výborne ju  zaskočili Konrád Kosár a Katarína Beskidová.

Katka Beskidová posledným hodom zápasu, keď už mali všetci dohrané, trojkou rozhodla o tesnom víťazstve.

Najlepším hráčom Galanty, aj celého stretnutia bol Konrád Kosár (539).

V drese Žarnovice sa najviac darilo Simonovi Vargovi (534).

Výkony hráčov:

Galanta: Veronika Beskidová (od 91.h.Laura Machová) 468, Konrád Kosár 539, Matej Kubalec 461, Katarína Beskidová 529

Žarnovica: Simon Varga 534, Zuzana Michaela Gajdošíková 516, Gregor Kršjak 483, Filip Zeleňák 483

V oboch šprintoch galantskí kolkári podľahli hráčom Žarnovice.

Konrád Kosár prehral s Filipom Zeleňákom 1:2 a Laura Machová podľahla na Zuzane Michaele Gajdošíkovej 0:2.

aae 2024 9   aae 2024 10

Po zápase si úspešný mladý kolkár KO Žarnovica, Filip Zeleňák prevzal z rúk predsedu MKK Slovan Galanta Ota Kosára víťazný pohár, ktorý získal v Galantskom turnaji kolkárskych nádejí 2024.

Pred začiatkom sezóny na tomto turnaji obsadil 1.miesto v kategórii U12 a zároveň dosiahol aj najlepší výkon celého turnaja na 60 hodov združených (291).