Víťazom kolkárskeho maratónu v Galante Radim Čuřík, Veronika Beskidová strieborná na Majstrovstvách kraja - MKK Slovan Galanta

Napísal: Dodo Butko pred štyrmi mesiacmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

Počas prvého januárového víkendu sa v Galante konal 16.ročník kolkárskeho maratónu GA24 Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2023.
O definitívnom mene víťaza nebolo rozhodnuté temer až do konca viac ako 31-hodinového turnaja.
Víťazstvo si napokon zaslúžene vybojoval Radim Čuřík z KK Vyškov.
Na druhom mieste skončil Patrik Tumma z Interu Bratislava a bronzová priečka patrí domácemu Jozefovi Butkovi.
Medzi ženami bola najlepšia Klaudia Pivková (MKK Slovan Galanta), ktorá s výraznou prevahou zdolala Hlohovčanky Dominiku Záturovú a Sofiu Matis.
V nedeľu sa v Piešťanoch uskutočnili Majstrovstvá Trnavského kraja dorasteniek.
Pekný úspech dosiahla dorastenka MKK Slovan Galanta Veronika Beskidová, ktorá skončila na 2.mieste za víťazkou Dominikou Záturovou (KKZ Hlohovec).
Sestra Veroniky, Katka Beskidová, skončila na 6.mieste.

GA24 Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2023

5.-6.1.2024, kolkáreň Galanta

Prvý januárový víkend patril v Galante tradičnému kolkárskemu maratónu.

Podujatie sa konalo s podporou Mesta Galanta a sponzorsky turnaj podporila firma J&R Digital, ktorá bola dodávateľom kolkárne v Galante.

GA24 Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2023 trval nepretržite 31 hodín a 45 minút. Začínal v piatok o 13:00 hodine a končil v sobotu večer krátko pred 21:00 hod.

Na začiatku turnaja nastúpili na dráhy zrakovo znevýhodnení kolkári MALE Šintava.

ab 2024 3

Spoločné foto kolkárov MALE Šintava

Potom už nasledovali v disciplíne 120 Hz ďalší a ďalší prihlásení kolkári a kolkárky.

Vo výsledkovej listine je napokon zapísaných 109 výkonov.

Niektorí kolkári absolvovali 120 Hz dva krát. Domáci Marián Kubalec dokonca trikrát. Pomohli zaplátať diery v štartovej listine, ktoré vznikli hlavne z dôvodu chorôb prihlásených kolkárov.

O víťazovi turnaja sa rozhodovalo temer až do posledných chvíľ.

ab 2024 1

Radim Čuřík, absolútny víťaz GA24 2023

1.miesto si napokon zaslúžene vybojoval Radim Čuřík (615) z KK Vyškov (Česká republika).

Tesne za ním sa umiestnila dvojica Patrik Tumma (608) z Interu Bratislava a domáci Jozef Butko (606) – MKK Slovan Galanta.

Štvrtú priečku vybojoval Bystrík Vadovič (600) z majstrovskej Podbrezovej.

Zálusk na najvyššiu priečku a aj dobre rozbehnutú hru mali aj ďalší kolkári, najmä Klaudia Pivková, Marián Uhlík z Dubnice, Roman Magala z Rakovíc, Richard Tóth ml. zo Zlatých Klasov, Martin Ilovský z Vrútok a František Dovičič z Modranky.

V kategórii žien s veľkou prevahou zvíťazila Klaudia Pivková (592) z MKK Slovan Galanta.

ab 2024 2

Klaudia Pivková s prevahou získala 1.miesto v kategórii žien

Pomerne ďaleko za ňou zaostali Hlohovčanky 2.Dominika Záturová (515) a 3.Sofia Matis (511).

Podobne ako v minulosti, aj tento, v poradí už 16.ročník splnil svoje očakávanie. Okrem kolkárov zo Slovenska sa ho zúčastnilo aj 10 kolkárov z Českej republiky a 8 hráčov z Maďarska, ktorých nominoval Budapeštiansky kolkársky zväz.

Najmladším kolkárom na turnaji bol 12-ročný Konrád Kosár.

Najstaršími borcami boli 82-ročný Štefan Klement zo Šale a Jaroslav Střecha z Jeseníku, ktorý už oslávil 78 rokov.

Veľkú zásluhu na vydarenom priebehu podujatia má organizačný tím pod vedením predsedu MKK Slovan Galanta, Ota Kosára. Aj napriek tomu, že ho na poslednú chvíľu skolila chrípka neváhal pomáhať, „keď horelo“.

O bezproblémový chod turnaja sa staral tento rok pomerne úzky, ale výkonný tím:

Ján Ašváni, Marián Kubalec, Matej Kubalec, Konrád Kosár, Bystrík Horník, Peter Horník, Marek Švandtner, Samuel Dvorščák a Jozef Jeriga.

Občerstvenie, nápoje a jedlo vzorne v bufete zabezpečili Alenka a Dušan Beskidoví a ich dcéry Katka a Veronika.

No a počas celého turnaja nechýbal Dodo Butko…

Kompletné výsledky kolkárskeho maratónu nájdete TU

Majstrovstvá Trnavského kraja – DORASTENKY

19.12.2023, kolkáreň Galanta

Dorasteniek na Slovensku je pomerne málo a aj na týchto majstrovstvách kraja ich bolo iba sedem.

(Dorastenec dokonca iba jediný – Andrej Blažo z Modranky).

Zvíťazila Dominika Záturová z KKZ Hlohovec (568).

Pekný úspech dosiahla dorastenka MKK Slovan Galanta Veronika Beskidová (563), ktorá skončila na 2.mieste za víťazkou Dominikou Záturovou iba o 5 kolkov!