GA24 - 2009 - MKK Slovan Galanta

GA24 - 2009

logo2009

Galantská 24 hodinovka znova rekordná

GALANTA 20. 12. 2009 – V kolkárni MKK Slovan Galanta sa v dňoch 18. – 20. decembra 2009 uskutočnil už 4. ročník populárnej súťaže Galantská 24 hodinovka – Kolkársky maratón. Z pôvodnej akcie, ktorá pôvodne trvala 24 hodín sa v skutočnosti prešlo do kolkárskeho maratónu, ktorý stal vyhľadávaným medzinárodným podujatím. A to s čoraz väčšou účasťou a teda aj svojou dobou trvania. Tento rok trval tento maratón presne 41 hodín, 50 minút a 54 sekúnd, čo je oproti roku 2008 viac o 4 hodiny 28 minút a 33 sekúnd. (Súťaž trvala od piatku 18. decembra 2009 od 12. hodiny až do nedele rána 5:50:54 hod.)
Výsledky z Galantskej kolkárne sú obdivuhodné a nemajú obdobu v žiadnych dostupných prameňoch. Ide o svetový unikát. Na vynikajúcom výsledku sa podieľalo 184 súťažiacich (v roku to bolo 164) z 24 oddielov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska, ktorí zvalili spolu 22 080 platnými hodmi  90 634 kolkov.
Zloženie súťažiacich bolo rozmanité, hádzali reprezentanti Slovenska, účastníci  majstrovských súťaží, ale aj kolkári z mestských líg. Oživením bola aj účasť nevidiacich a slabozrakých kolkárov a kolkárok z Trnavy a Šale.
Organizátori za podpory mesta Galanta a sponzorov pripravili množstvo cien pre súťažiacich v rôznych kategóriách. V súťaži jednotlivcov zvíťazil u mužov Ján Jasenský z Interu Bratislava, výkonom 618 zvalených kolkov pred Bugárom z Interu Bratislava a Gáletom z Tlmáč. V kategórii žien zvíťazila Renáta J.Szabó z Tatabánye pred Petrovičovou z Hlohovca a Vlahyovou zo Zlatých Klasov.
Z radov slabozrakých a nevidiacich športovcov boli najlepší  František Kráľovič a Anna Strižová z oddielu Karpaty Trnava.
Vítazstvo v kategórii družstiev si odniesli  u mužov Inter Bratislava a u žien KK Zlaté Klasy.
V kategórii dorastencov zvíťazil Tibor Varga zo Zlatých Klasov. Novinkou bolo ocenenie najlepšieho rodinného tímu. Vavríny si odniesli členovia rodiny Jasenských z Interu Bratislava.
Najlepším z domácich kolkárov bol u mužov Jozef Pivko na 12. mieste, u dorastencov Miroslav Chovanec na 2. mieste.
Podujatie zaznamenalo tak ako v uplynulých troch ročníkoch veľký úspech a mnoho účastníkov odovzdalo prihlášky na jubilejný 5. ročník Galantskej 24 hodinovky, ktorá sa bude konať o rok, už dnes.