Víťazom GA24 Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015 Jožko Zeman z Interu Bratislava - MKK Slovan Galanta

Napísal: Jozef Butko pred ôsmimi rokmi v kategórii: GA24-maratón. Pripojených: 1 komentár.

Počas víkendu sa v Galante konal 9.ročník populárnej „galantskej 24-hodinovky“.
Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015 trval 39 hodín 22 minút a 16 sekúnd.
Na dráhach sa vystriedalo 168 kolkárov a kolkárok z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.
Absolútnym víťazom sa stal Jozef Zeman (579) z Interu Bratislava. Zo žien sa najviac darilo Ivete Gyorgyovej (534) z Apolla Bratislava.
Najlepšou z dorastenkou bola Vanda Pitterová (518) z Tlmáč.

GA24 Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015/16
18–20. decembra 2015

Kolkáreň v Galante bola v dňoch 18.-20.decembra 2015 svedkom v poradí už 9.ročníka Galantskej 24-hodinovky.

Obľúbeného medzinárodného podujatia Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015 sa zúčastnilo počas necelých troch dní 168 kolkárov a kolkárok z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.

Od roku 2006, kedy sa konal prvý ročník si kolkársky maratón postupne vybudoval veľmi dobré meno. Organizátorom sa darí udržať podujatie na vysokej úrovni. Hlavnou devízou turnaja je mimoriadne dobrá atmosféra, ktorá trvá počas celého maratónu, príjemné prostredie a kvalitné ceny pre víťazov. Turnaj prebieha nepretržite vo dne v noci. Aj nadránom je v galantskej kolkárni veľmi živo a neustále je v nej množstvo hráčov a divákov.
Odmenou pre organizátorov za to je už tradične veľmi vysoký záujem kolkárov z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.
Mnohí sa na turnaj prihlasujú už niekoľko mesiacov pred termínom a dokonca aj rok vopred.

O tom, aký je kolkársky maratón v Galante populárny, svedčí aj fakt, že po zaslaní pozvánky bola behom necelých dvoch dní štartová listina zaplnená !

V doterajšej histórii podujatie získalo sedem certifikátov a zápisov do Knihy slovenských rekordov.
Najväčším ocenením bol zápis do Guinnessovej knihy svetových rekordov.
FUNK Galantský kolkársky maratón 2010 na ktorom sa zúčastnilo 324 kolkárok a kolkárov trval nepretržite 75:01:42 hod. a bol zapísaný ako Najväčší kolkársky turnaj na svete

Úspešný Galantský kolkársky maratón pravidelne podporuje mesto Galanta aj viacerí sponzori.
V tomto roku už po druhý krát organizátorom výrazne pomohla firma J&R Digital z Vracova, ktorá bola v roku 2014 dodávateľom nových dráh a zariadenia kolkárne v Galante.
Sponzorsky podporila aj kolkársky maratón v Galante.
Podujatie malo v tomto roku preto názov Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015.

18-16-paska

Galantský maratón otvoril primátor mesta Peter Paška

Štartová listina, v ktorej figurovalo 168 kolkárov a kolkárok sa zaplnila behom necelých dvoch dní od jej umiestnenia na webovej stránke MKK Slovan Galanta.
Na dráhach sme počas necelých troch dní videli 15 kolkárov z Maďarska, 29 hráčov z Českej republiky a 124 zo Slovenskej republiky.Na kolkárskych dráhach sa predstavili muži, ženy, dorastenci a dorastenky z 36 oddielov. Oživením turnaja bola aj účasť štyroch zrakovo postihnutých kolkárov ŠK MALE Šintava.

Kolkársky turnaj Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2015 trval od zahájenia turnaja v piatok primátorom Galanty Petrom Paškom do nedeľných ranných hodín 39 hodín 22 minút a 16 sekúnd.

18-16-na-drahach
Absolútnym víťazom sa stal Jozef Zeman z Interu Bratislava. Výkonom 579 zvalených kolkov porazil o jediný kol českého reprezentanta Rostislava Goreckého z Luhačovíc (578). Na treťom mieste skončil Miklós Kecskés (567 Toldi MTK).  Stanislav Koiš (567 – Kalimero) skončil štvrtý, Radovan Kadlec  (566 – Hodonín) piaty a na šiestom mieste sa umiestnil Martin Kozák (565 ŽP Šport Podbrezová). Z domácich kolkárov sa najviac darilo Josefovi Toušovi, ktorý výkonom 557 zvalených kolkov skončil deviaty.

18-16-inter-bratislava-prvy-zlava-vitaz-jozef-zeman

Víťazné družstvo, vľavo absolútny víťaz Jozef Zeman

Najlepším družstvom v kategórii mužov bolo kombinované družstvo kolkárov Jozef Zeman, Richard Tóth ml. (Inter Bratislava), Richard Tóth st. (TJ Slovan Šaľa) a František Dovičič (Galanta), ktoré zvíťazilo výkonom 2227 zvalených kolkov.
V kategórii žien zvíťazila Iveta Gyorgyová (Apollo Bratislava) (534) pred Katarínou Kojsovou (528 – Apollo Bratislava) a Emíliou Hochelovou (526 – Stará Turá). Na štvrtom mieste skončila Erika Búliková (525) z Trenčína, na piatom Jarka Smejkalová (521) z Jeseníku a na šiestom mieste Andrea Búriková (517 – Apollo Bratislava).

Najlepším družstvom v kategórii žien výkonom 2079 zvalených kolkov boli ženy Apollo Bratislava (Gyorgyová, Kojsová, Búriková, Ozábalová).

18-16-apollo-bratislava-vpravo-vitazka-iveta-gyorgyova

Víťazné družstvo Apolla Bratislava spolu so svojím talizmanom

18-16-gyorgyova

Víťazka kategórie žien Ivetka Gyorgyová spolu s Jozefom Butkom a Jozefom Jerigom

Z dorastencov sa najviac darilo Vande Pitterovej (ŠKK Tlmače/Galanta) ktorá zvíťazila výkonom 518 zvalených kolkov.

Najstarším kolkárom podujatia sa stal Štefan Mozola zo Slávie Nitra (80 rokov), najmladším kolkárom bol Petra Rosypalová z Jeseníka (13 rokov).

18-16-zrakovo-postihnuta-anna-strizova

Zrakovo postihnutá kolkárka Anna Strížová v akcii

18-16-zrakovo-postihnuti

Zo zrakovo postihnutých kolkárov bol najlepší František Kráľovič (ŠK Male Šintava).

18-16-spolocne-foto-s-kolkarmi-jesenika

Kolkári Galanty a Jeseníka

18-16-pitterova

Vanda Pitterová, víťazska kategórie dorastencov a jej spokojný úsmev

18-16-danecek

Jiří Daněček, hlavný sponzor turnaja

Oživením turnaja bol aj štart Jiřího Daněčka, majiteľa firmy J&R DIGITAL, hlavného sponzora podujatia. Na dráhe odhádzal 60 hodov a potom ho vystriedal syn Robert.

Viac ako dvadsať organizátorov turnaja si zaslúži veľké uznanie za zvládnutie tohto náročného podujatia.