Víkend v znamení Majstrovstiev Trnavského kraja - MKK Slovan Galanta

Víkend v znamení Majstrovstiev Trnavského kraja

Napísal: Dodo Butko pred štyrmi mesiacmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

Počas druhého tohtoročného víkendu bojovalo trinásť kolkárov MKK Slovan Galanta o tituly Majstra Trnavského kraja.
V Modranke, kde v kategórii mužov U49 zvíťazil Richard Tóth ml. zo Zlatých Klasov sme mohli vidieť až päť kolkárov MKK Slovan Galanta.
Vo výsledkovej listine sa však na vyššie priečky neprebojovali.
Úspešnejší boli galantskí muži – seniori v Zlatých Klasoch.
Ján Ašváni v kategórii Ü60 obsadil striebornú, 2.priečku hneď za víťazným Ladislavom Keszöczem zo Zlatých Klasov.
V Galante o tituly Majsterky kraja bojovali ženy.
Tri zástupkyne MKK Slovan Galanta, Pivková, A.Beskidová a Kubalcová skončili v kategórii U49 za sebou na 4.-6.mieste.
Trochu v tieni Majstrovstiev kraja odohrali galantskí kolkári aj zápas
1.kola Slovenského pohára 2024.
Na domácej kolkárni zvíťazili nad MKK Stará Turá C 5:1.

Majstrovstvá Trnavského kraja – MUŽI U49

13.1.2024, kolkáreň Modranka

V Modranke v sobotu bojovali o titul Majster kraja muži v kategórii U49.

Zvíťazil Richard Tóth ml. (631) z KK Zlaté Klasy.

Cez métu 600 zvalených kolkov sa ešte dostal Robert Novosad (609) z KKZ Hlohovec a vybojoval si druhé miesto.

Na bronzovej, 3.priečke sa umiestnil Šimon Dúbrava (586) z Piešťan.

Kolkárom MKK Slovan Galanta sa veľmi nedarilo.

Dosiahli nasledovné umiestnenie a výkony:

22.Tibor Rózsár (508)

23.Marián Kubalec (478)

24.Rastislav Schiller (439)

25.Samuel Dvorščák (438)

26.Oto Kosár (345) – mal smolu, svoje vystúpenie nedohral a pre zranenie skončil po 81.hode.

Majstrovstvá Trnavského kraja – SENIORI MUŽI Ü50 a Ü60

13.1.2024, kolkáreň Zlaté Klasy

ac 2024 4

Na fotografii zľava: Ladislav Keszöcze, Ján Ašváni, Pavol Duračka a Roman Magala

V Zlatých Klasoch sme v sobotu mohli vidieť zápolenia o majstra Trnavského kraja v seniorských kategóriách mužov Ü50 a Ü60.

Na dráhach bolo celkom 10 kolkárov nad 50 rokov a 15 kolkárov nad 60 rokov.

Víťazom kategórie Ü50 sa stal Jaroslav Vlčko (590) z KKZ Hlohovec.

Tesne za ním skončili dvojica kolkárov TJ Rakovice.

Na 2.mieste Roman Magala (580) a na 3.mieste Pavol Duračka (579).

Galantské farby v kategórii nad 50 rokov hájil jediný zástupca, Peter Horník (525) a obsadil 9.miesto.

V kategórii Ü60 zvíťazil domáci Ladislav Keszöcze (579).

Pekný úspech dosiahol hráč MKK Slovan Galanta Ján Ašváni (562), ktorý skončil na 2.mieste.

Druhým miestom si zabezpečil aj účasť na Majstrovstvách Slovenska.

Tretí skončil Štefan Baráth (545) z KKZ Hlohovec.

V kategórii nad 60 rokov v drese MKK Galanta nastúpili ešte:

Zoltán Madarás (502), Ferdinand Sedlák (468) a Jozef Jeriga (501). Obhajca titulu majstra kraja z roku 2023 Jozef Butko pre zranenie neštartoval.

Majstrovstvá Trnavského kraja – ŽENY U49, Ü50, Ü60

13.1.2024, kolkáreň Galanta

ac 2024 5

Na fotografii zľava: Zuzana Obertášová, Nikola Dovičič, Monika Šintálová

Galantská kolkáreň patrila v sobotu Majstrovstvám kraja žien vo všetkých troch kategóriách U49, Ü50 aÜ60.

Na dráhach sa spolu predstavilo 17 žien, z toho tri, A.Beskidová, Pivková a Kubalcová, boli z domáceho MKK Slovan Galanta.

V kategórii U49 sa majsterkou Trnavského kraja stala kolkárka ŠK Modranka, Nikola Dovičič (556).

O tom, aké sú kolky niekedy kruté, by mohla rozprávať „strieborná“ kolkárka TJ Rakovice, Monika Šintálová (554).

V dramatickom súboji Dovičič-Šintálová všetko nasvedčovalo tomu, že práve Monika sa stane majsterkou kraja.

Záverečných päť hodov však nezvládla podľa svojich predstáv a Nikola Dovičič deviatkou v poslednom hode strhla víťazstvo o dva kolky na svoju stranu.

Na treťom mieste skončila Zuzana Obertášová (526) z MKK Piešťany.

Kolkárky MKK Slovan Galanta skončili nasledovne:

4.Klaudia Pivková (500)

5.Alena Beskidová (498)

6.Annamária Kubalcová (456)

V kategórii senioriek Ü50 štartovali tri kolkárky KKZ Hlohovec a skončili v tomto poradí:

1.Iveta Ághová (509)

2.Martina Šnajdarová (483)

3.Janka Mlyneková (436)

V kategórii senioriek Ü60 sa majsterkou Trnavského kraja stala Katarína Vráblová (528) z MKK Piešťany.

Na 2.mieste skončila ďalšia hráčka Piešťan, Margita Faltusová (522).

Bronz si vybojovala do tretice piešťanská kolkárka Mária Javorová (514).

MKK Slovan Galanta – MKK Stará Turá C  2227:2154 (5:1)

10.1.2024, kolkáreň Galanta, 1.kolo Slovenského pohára

ac 2024 1

V prvom zápase Slovenského pohára 2024 sa kolkári MKK Slovan Galanta stretli so Starou Turou C.

V prvej polovici zápasu mali lepšiu fazónu hostia zo Starej Turej.

Pustili sa do súpera bez rešpektu.

Domáci Zoltán Madarás (573) odohral proti Dvoranovi vyrovnaný duel. Až dobrým záverom a víťazným posledným setom strhol vedenie na svoju stranu a Ericha Dvorana (564) porazil o 9 kolkov.

Oto Kosár (540) už taký úspešný nebol.

Prehral s najlepším hráčom zápasu Petrom Pavlíkom (575).

Na informačnej tabuli svietila remíza 1:1 a Galanta prehrávala o 26 kolkov.

Druhá polovica zápasu už bola v réžii domácich.

Galantskí finišmani Butko a Horník získali sedem setov z ôsmich a strhli víťazstvo na stranu Galanty.

Jozef Butko (547) vyhral nad Jánom Vakošom (497) a ďalší bod získal Bystrík Horník (567), keď porazil Branislava Cícha (522).

Zhrnuté a podčiarknuté: Galanta vyhrala nad Starou Turou C 5:1, rozdielom 73 kolkov.

Odvetný zápas bude v Starej Turej v pondelok 15.januára.