V úvodnom kole Galanta bez bodu - MKK Slovan Galanta

V úvodnom kole Galanta bez bodu

Napísal: Jozef Butko pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

11.septembra 2016

V úvodných zápasoch ročníka 2016/17 kolkári MKK Slovan Galanta veľa vody nenamútili.
Po nevýrazných výkonoch Áčko podľahlo 1:7 v Starej Turej a Béčko rovnakým pomerom v Preseľanoch.

MKK Stará Turá A – MKK Slovan Galanta A 3418:3327 (7:1)
10.septembra 2016, komentár: Stano Kupčok

Úvodné stretnutie nového ročníka Extraligy odohrali Galanťania na pôde nováčika zo Starej Turej.
Slovan bol značne oslabený, družstvo opustili opory PepaTouš a Fero Dovičič, Zolo Madarás zas absentoval kvôli zranenému kolenu.
A tak duel nemal favorita.
Na Turancoch bolo od začiatku cítiť veľkú nováčikovskú eufóriu a odhodlanie, naopak hostia v pohode neboli.
Navyše domáci mali za chrbtom výborné publikum, ktoré po celý zápas mohutne povzbudzovalo svojich hráčov.
A tak sa zrodilo jasné víťazstvo nováčika, hoci priebeh stretnutia až tak jednoznačný nebol.

V úvode zápasu odohral veľmi vyrovnaný súboj Žolti Poloma (582) s Jankom Hochelom (590).
Poloma hral celkom dobre, no zbytočnými chybami v dorážke prepustil bod sústredene hrajúcemu domácemu pretekárovi.
Škoda, pretože Jožko Jeriga (546) proti Marekovi Mikulcovi (572) nemal príliš veľa možností na zisk bodu. Jeriga hral solídne, vyrovnane na všetkých dráhach, ale Turanec najmä vďaka viacerým „hodovkám“ v dorážke, bol neustále o krok pred Galanťanom.
…a tak namiesto stavu 1:1, vyhrávali domáci po prvej tretine 2:0 a do plusu mali 34 kolkov.

Za nepriaznivého stavu pre hostí nastúpil Bystro Horník (586) proti Kamilovi Sadloňovi (527) a PaťoTumma (559) súperil s Romanom Minarechom (562).
Horník, najlepší hráč hostí, si hravo poradil so svojim protihráčom, keď sa mu darila najmä hra do plných (400). Dobre hrajúci Galanťan sa však pripravil o svoju prvú súťažnú 600-ku jedným exi-záhodom a jedným neuskutočneným hodom do plných, keďže mu vypršal čas na dráhe.
Aj napriek týmto chybám, s prehľadom získal pre Galantu jediný pomocný bod v stretnutí.
Aj susedný duel Tummu s Minarechom sa vyvíjal priaznivo pre hostí.
Paťo pred posledným setom viedol o 23 kolkov a 2:1 na body. Záver však nezvládol. Domáci hráč posledný set zahral výborných 154 (so 4 záhodmi !!!), naopak Galanťan urobil o 26 kolkov menej, čím stratil sľubný náskok a zároveň aj bod pre hostí.
Ďalší bod tak unikol Slovanu pomedzi prsty.
Namiesto stavu 1:3, alebo aspoň 2:2, domáci získali dôležité vedenie 3:1.
Hoci na hostí strácali 22 kolkov, do záverečného finišu si verili.

Záver zvládli extraligoví nováčikovia na výbornú.
Peťo Nemček (602) sa síce spočiatku potrápil a úvodný set prenechal Stanovi Kupčokovi (523), no potom začal predvádzať vynikajúcu hru, ktorou doslova zničil kapitána Galanty.
Kupčokovi sa v príprave darilo, dosiahol viaceré výborné výsledky, no záver prvého ostrého štartu nezvládol. Posledný set už úplne vypustil, a tak jeho číslo bolo napokon najslabšie v celom stretnutí. Naopak, jeho súper v zelenom drese sa stal najlepším hráčom zápasu.
Aj Dodo Butko (531) hral v akomsi útlme.
Hneď na začiatku prehral s Igorom Stejskalom (565) o 31 kolkov a tento rozdiel zostal prakticky až do konca vzájomného duelu. Priebežný priaznivý stav stretnutia a burácajúce hľadisko vybičovali domácich hráčov k výbornému výkonu a Galanťania nedokázali vzdorovať tomuto tlaku. Ich výkony boli slabé a tak sa zrodilo pre Starú Turú historicky prvé extraligové víťazstvo.

O týždeň čaká Slovan ďalší náročný duel na pôde Interu Bratislava.
Hráči Galanty majú týždeň na to, aby sa otriasli z prehry.
Aby získali nejaké body do tabuľky, budú musieť ukázať na dráhach väčšiu vôľu po víťazstve, vložiť do hry nielen viac umenia, ale aj viac srdca…

MKK Stará Turá – MKK Slovan Galanta 7:1 (3418 : 3327), 14:10 na sety.