Medailové hody galantských žiakov na Majstrovstvách Trnavského kraja. Matej Kubalec majstrom kraja! - MKK Slovan Galanta

Napísal: Dodo Butko pred tromi mesiacmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Na Majstrovstvách Trnavského kraja nás potešili žiaci MKK Slovan Galanta.
Majstrom kraja sa stal Matej Kubalec, striebornú medailu získala Laura Machová a bronz Konrád Kosár.
Navyše striebro a bronz získali ďalší dvaja žiaci Slavoja Sládkovičovo, Viktor Magyarics a Ármin Lax, ktorí hrajú v Dorasteneckej lige v dresoch MKK Slovan Galanta.
Béčko Galanty prehralo v druholigovom zápase v Preseľanoch 2:6.
Kolkári galantského Áčka aj A-dorastu mali vo 4.týždni voľno.

Majstrovstvá Trnavského kraja ŽIACI, ŽIAČKY

27.1.2024, kolkáreň Rakovice

ae 2024 2

Majster kraja Matej Kubalec

Poslednými kategóriami, kde sme ešte nepoznali majstrov Trnavského kraja boli žiaci U12 a U14.

Tí sa v sobotu v Rakoviciach „pobili“ o posledné medaily.

V kategórii žiakov U14 nám urobili radosť hneď dvaja nádejní kolkári. MKK Slovan Galanta.

Zvíťazil Matej Kubalec (277) a Konrád Kosár (246) skončil tretí.

Na druhé miesto sa medzi nich prebojoval Richard Hupko (271) z ŠK Modranka.

ae 2024 3

ae 2024 4

Medailisti

V kategórii U14 dievčat sa neprihlásila žiadna kolkárka.

ae 2024 5

Laura Machová (vľavo) získala striebornú medailu

Aj v kategórii dievčat U12 sme sa mohli radovať z medaily.

Kolkárka MKK Slovan Galanta Laura Machová (245) skončila na 2.mieste.

Majsterkou Trnavského kraja sa stala „domáca“ kolkárka, Timea Magalová (245) z TJ Rakovice.

Na 3.mieste skončila Liliana Ifková (212) z KKZ Hlohovec.

Lucia Magyarics (188), zo Slavoja Sládkovičovo (hrá Dorasteneckú ligu za Galantu), skončila na 5.mieste.

Aj v kategórii žiakov U12 sme videli medailistov s „galantskou stopou“.

Hneď za suverénnym víťazom Timotejom Masárom (304)  z TJ Rakovice skončili dvaja kolkári Slavoja Sládkovičovo.

Na 2.mieste Viktor Magyarics (261) a bronzový Ármin Lax (237).

Obaja počas sezóny štartujú v dresoch MKK Slovan Galanta v Dorasteneckej lige.

Ďalší galantský kolkár Peter Szabo (176) skončil na 6.mieste.

ae 2024 6

Viktor Magyarics (vľavo) získal striebro a Ármin Lax (vpravo) bronz. V strede víťaz Timotej Masár

Výsledky Majstrovstiev Trnavského kraja 2024, komplet všetkých kategórií nájdete: M-TT kraja

KK Preseľany – MKK Slovan Galanta B  3221:2893 (6:2)

26.1.2024, kolkáreň Preseľany, 15.kolo 2.KL západ

Kolkári Galanty B v Preseľanoch ťahali za kratší koniec.

Preseľanská saduritová kolkáreň nie je ľahký oriešok a galantskí kolkári bohužiaľ na jej tajomstvá v zápase neprišli…

Domáci už na začiatku získali veľmi vysoký náskok, 214 kolkov a ten postupne ešte zvyšovali.

O dobrý úvod Preselian sa postarali najlepším výkonom zápasu Juraj Šiška (599) a Matúš Molnár (555).

Galantská dvojica Samuel Kačmár (497) a Alena Beskidová (443) na nich nestačili.

V druhej tretine zápasu domáci Jozef Domanický (506) mal síce lepší celkový výkon, ako jeho súper, ale získal iba jeden set.

Ziskom ďalších troch setov mu Jozef Jeriga (492) uchmatol bod pre Galantu.

Štvrtý domáci hráč, Peter Pargáč (523) bez väčších problémov hladko zdolal Rastislava Schillera (445).

Preseľany viedli 3:1 a ich náskok zvýšili už na 306 kolkov.

V záverečnej tretine zápasu obaja domáci Petrovia, Peter Černák (519) a Peter Kamencay (519) dosiahli rovnaké výkony.

Černákovi to na výhru nestačilo.

Prehral s najlepším hráčom Galanty Petrom Horníkom (547), ktorý získal pre hostí druhý bod.

Kamencayovi ale jeho výkon na zisk bodu stačil a hladko, 4:0 na sety, porazil Ferdinanda Sedláka (469).

Preseľany porazili Galantu B 6:2, rozdielom 328 kolkov.

MKK Slovan Galanta B – KKZ Hlohovec  1294:1549 (0:2)

28.1.2024, kolkáreň Galanta, 16.kolo DL západ

ae 2024 8

Kolkári galantského B-dorastu ešte plní príjemných dojmov zo sobotného zisku medailí na Majstrovstvách Trnavského kraja žiakov v Rakoviciach narazili v nedeľu v Dorasteneckej lige na súpera z tých najťažších.

Na dorast KKZ Hlohovec.

Kým galantskí dorastenci vo veku 11–13 rokov ešte len zbierajú skúsenosti, dorastenky Hlohovca, ktoré sú na čele Dorasteneckej ligy západ, a ktoré majú 16–18 rokov, by ich mohli už aj rozdávať.

Zápas prebiehal podľa predpokladov a Hlohovčanky potvrdili svoje kvality.

Najlepším hráčom domácich bol čerstvý majster Trnavského kraja U14, Matej Kubalec (524).

V drese Hlohovca sa najviac darilo Sofii Matis (525).