Medailová žatva galantských kolkárov na Majstrovstvách Slovenska - MKK Slovan Galanta

Medailová žatva galantských kolkárov na Majstrovstvách Slovenska

Napísal: Jozef Butko pred tromi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

Začiatkom júla 2021 sa konali Majstrovstvá Slovenska v kolkoch 2021 v štrnástich kategóriách jednotlivcov.
Pre Mestský kolkársky klub Slovan Galanta sa záverečné turnaje skončili mimoriadnym úspechom. Kolkárky a kolkári z Galanty získali spolu sedem cenných kovov, čo je historicky najväčším úspechom.
Medaily z Majstrovstiev Slovenska priniesli Klaudia Pivková (zlato a striebro v kategórii žien), Jozef Butko (striebro v kategórii muži – seniori nad 60 rokov), Katarína Beskidová (zlato a striebro v kategórii dorastenky).
Najúspešnejším bol Konrád Kosár, ktorý v kategórii žiakov U12 získal dokonca dve zlate medaily!

Majstrovstvá Slovenska v kolkoch

Majstrovstvá Slovenska v kolkoch 2021 sa uskutočnili v dvoch etapách.

V priebehu júna sa na vybraných kolkárňach (Podbrezová, Žarnovica, Zlaté Klasy a Pobedim) konali kvalifikačné štarty. Najlepších dvanásť pretekárov z každej kategórie postúpilo do záverečného finále. V každej kategórii sa bojovalo o dve sady medailí. Jedna bola za finálový výkon na 120 hodov združených (60 hodov združených v žiackych kategóriách) a druhá za kombináciu (tu sa spočítal výkon z kvalifikácie a z finále).

Galantským kolkárom sa mimoriadne darilo a dosiahli historicky najlepší výsledok na Majstrovstvách Slovenska. Štyria členovia oddielu, Klaudia Pivková, Jozef Butko, Katarína Beskidová a Konrád Kosár získali spolu sedem medailí.

Okrem siedmich medailí potešili aj výkony ďalších finalistov z Galanty: Zoltána Madarása, Kataríny Večeríkovej, Veroniky Beskidovej a Kataríny Kubíkovej.

O vysokej kvalite výkonov galantských kolkárov svedčí umiestnenie v tabuľke získaných medailí. Galanta obsadila v konkurencii osemnástich oddielov z celého Slovenska vynikajúce tretie miesto hneď za víťaznou Podbrezovou a druhýmFiľakovom.

Úspech galantských kolkárov je zaslúženou odmenou za tréningové úsilie hráčov a najmä kvalitnú prácu s mládežou, pod vedením Jána Ašvániho. Po veľmi dobrom účinkovaní v Dorasteneckej lige je to druhý výrazný úspech, tento raz v individuálnych súťažiach.

Prehľad umiestnenia kolkárov MKK Slovan Galanta:

ŽENY (kolkáreň Pobedim):

Klaudia PIVKOVÁ - 120Hz - 1.miesto, kombinácia 2.miesto

Katarína Večeríková – 120Hz 10.miesto, kombinácia 8.miesto

1

Klaudia Pivková (v strede) získala v Pobedime v kategórii žien zlatú a striebornú medailu

MUŽI seniori U60 (kolkáreň Zlaté Klasy):

Jozef BUTKO - 120Hz - 2.miesto, kombinácia 5.miesto

Zoltán Madarás – 120Hz – 5.miesto, kombinácia 4.miesto

2

Jozef Butko (vpravo) získal v kategórii seniorov nad 60 rokov striebornú medailu. Vľavo bronzový Jaroslav Podolák (KK Bánovce nad Bebravou), v strede víťaz Jozef Bereš (KKZ Hlohovec)