Majstrovstvá Slovenska – ženy, muži, seniori - MKK Slovan Galanta

Majstrovstvá Slovenska – ženy, muži, seniori

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

7.mája 2023
Po týždňovej prestávke pokračovali kolkári v bojoch o tituly majstra Slovenska v ďalších kategóriách.
MKK Slovan Galanta mal zastúpenie v kategóriách mužov, žien a seniorov nad 60 rokov.
Tento raz sa galantskí kolkári, napriek snahe, na medailové priečky nedostali.
Oto Kosár medzi mužmi v Podbrezovej v kvalifikácii skončil na mieste a do finále sa neprebojoval.
Katarína Večeríková v kategórii žien U49 v Modranke do finále postúpila z 11.miesta a vo finále skončila na 8.mieste.
Celkove v kombinácii jej to vynieslo 11.miesto.
Jozef Butko v Hlohovci medzi seniormi nad 60 rokov skončil na 10.mieste.

Majstrovstvá Slovenska 2023 – MUŽI U49

6.-7.mája 2023, kolkáreň Podbrezová

V dňoch 6.-7.mája 2023 sa uskutočnili v Podbrezovej Majstrovstvá Slovenska v kategórii MUŽI U49.

V Podbrezovej sa zišla celá elita slovenských kolkov a na dráhach sa v sobotňajšej kvalifikácii predstavilo celkom 36 kolkárov. Do nedeľného finále ich postúpilo 18.

Vo finále sa majstrom Slovenska stal Martin Kozák (624) z Trstenej, pred Marcelom Ivančíkom (617) z Rakovíc a Petrom Nemčekom (616) z Podbrezovej.

V kombinácii získal titul majstra Slovenska Marcel Ivančík (1268) z Rakovíc, pred Romanom Bukovým (1252) zo Sučian a Petrom Nemčekom (1240) z Podbrezovej.

Z Galanty sa na Majstrovstvách Slovenska predstavil jediný kolkár, Oto Kosár. V kvalifikácii sa výkonom 541 zvalených kolkov umiestnil na 29.mieste a do finále nepostúpil.

Dobré výkony v Podbrezovej predviedol aj Patrik Tumma, odchovanec galantských kolkov, ktorý v súčasnosti hrá v Interi Bratislava.

Z kvalifikácie postúpil z 10.miesta výkonom 599 zvalených kolkov.

Vo finále sa ešte zlepšil (611) a obsadil pekné 5.miesto.

V kombinácii mu jeho súčet (1210) vyniesol 6.miesto.

Kompletné výsledky M-SR v kategórii MUŽI U49 nájdete na adrese:

Majstrovstvá Slovenska 2023 – ŽENY U49

6.-7.mája 2023, kolkáreň Modranka

V sobotu a v nedeľu sa v Modranke uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategórii ŽENY U49. Podujatia sa zúčastnilo celkom 24 kolkárok z celej republiky.

Do finále z kvalifikácie postúpilo najlepších 12 kolkárok.

Vo finále sa najviac darilo Jane Poliakovej (585) z Podbrezovej, ktorá sa stala majsterkou Slovenska. Na druhom mieste skončila Mária Tomková (551) z Vrútok.

Bronzovú priečku obsadila Gabriela Hupčíková (546) z Trenčína.

V kombinácii (súčet výkonov z kvalifikácie a vo finále) mala najvyšší výkon Katarína Ďurčeková (1151) z Vrútok, pred domácou Nikolou Mazúchovou (1136) a Janou Poliakovou (1135) z Podbrezovou.

Kolkárka MKK Slovan Galanta Katarína Večeríková v Modranke postúpila do finále z 11.miesta a vo finále skončila na 8.mieste. Celkove v kombinácii jej to vynieslo 11.miesto.

Kompletné výsledky M-SR v kategórii ŽENY U49 nájdete na adrese:

Majstrovstvá Slovenska 2023 – SENIORI Ü60

6.mája 2023, kolkáreň Hlohovec

V sobotu 6.mája 2023 sa uskutočnili na dráhach v Hlohovci Majstrovstvá Slovenska v kategórii SENIORI Ü60.

Spolu 32 kolkárov vo veku nad 60 rokov bojovalo o titul Majster Slovenska.

Zaslúženým víťazom a majstrom Slovenska sa stal Jozef „Joky“ Pešta (616) z TJ Tatran Spišská Nová Ves, ktorý ako jediný pokoril métu 600 zvalených kolkov.

Na druhom mieste skončil Branislav Rybička (591) z KK Šemša-PKŠ Košice (591).

Tretiu, bronzovú priečku si vybojoval Juraj Lapoš (581) z KK Inter Bratislava.

Jediný zástupca MKK Slovan Galanta, Jozef Butko (549) skončil na 10.mieste.

Kompletné výsledky v kategórii SENIORI Ü60 nájdete na adrese:

V kategóriách JUNIORKY U23, SENIORI U50, SENIORKY U50, SENIORKY Ü60 galantskí kolkári nemali zastúpenie.

8.5.2023, pondelok, 16:00 hod., Vracov

Zlatá kuželka 2023, turnaj na 2×100 Hz – Kosár O., Večeríková, Madarás, Jeriga, Horník P., Butko