Jozef Butko–Majster Trnavského kraja v kategórii Ü60, Galanta B nestačila na Zlaté Klasy B - MKK Slovan Galanta

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

1.mája 2022

Galantskí kolkári sa počas víkendu predstavili na dvoch frontoch.

Béčko Galanty si „odkrútilo“ predposledný súťažný zápas sezóny v Zlatých Klasoch.

Nezopakovalo dobrý výsledok zo zápasu v Galante pred tromi týždňami.

Vtedy Galanta B porazila Zlaté Klasy B 5:3.

Tento raz dominovali Zlaté Klasy B, ktoré porazili Galantu B 7:1.

Štyria galantskí kolkári, seniori nad 60 rokov bojovali v Hlohovci o titul Majstra Trnavského kraja v kategórii Ü60.

…a boli úspešní.

Jozef Butko zvíťazil a stal sa Majstrom kraja a hneď za ním, na druhej, striebornej priečke skončil Karol Kaigl.

DSC_0181

KK Zlaté Klasy B – MKK Slovan Galanta B  3365:3083 (7:1)

Sobota30.4.2022, kolkáreň Zlaté Klasy, 22.kolo 1.KL Západ

V dohrávke 13.kola 2.K západ domáce Zlaté Klasy B s prehľadom zvíťazili nad Galantou B 7:1. Vrátili tak galantským kolkárom prehru spred troch týždňov „aj s úrokmi“, keď Galanta doma vyhrala 5:3.

Domáci zápas výborne odštartovali.

Dorastenka Réka Kukumbergová (561) vo svojom premiérovom štarte za dospelých dokázala zvládnuť atmosféru zápasu. V dramatickom dueli s Petrom Horníkom (523) prehrávala 1:2 na sety, ale záver zvládla lepšie, ako súper a získala bod.

Druhý domáci hráč Zoltán Keszöcze (579) dosiahol navlas rovnaký výkon, ako mal v Galante a stačilo mu to na víťazstvo nad ex-ZlatoKlasanom Ernestom Gubranom (540).

Zlaté Klasy B tak hneď v úvode viedli 2:0 rozdielom 75 kolkov.

Domáci si prevahu udržali aj v druhej tretine zápasu a bola dokonca výraznejšia.

Eva Vlahyová (530) nemala veľa starostí so svojimi dvomi súpermi.

Rastislava Schillera (466), ktorý mal nevydarený prvý set po 61.hode vystriedal Jozef Benkovský. Aj ten, po dlhej zápasovej prestávke, nestačil na Vlahyovú.

Najlepší výkon zápasu podal domáci Tamás Balogh (606), ktorý zdolal Mariána Kubalca (528), aj napriek jeho snahe jednoznačne 4:0 na sety.

Zlaté Klasy B tak viedli už 4:0 a k dobru mali už nedostihnuteľných 217 kolkov.

V závere sa Galante B podarilo aspoň odvrátiť prehru na nulu.

Výkon domácej dvojice, Eva Vargová (523, od 61.hodu striedala Erika Grellová) nestačil na výkon Kataríny Večeríkovej (526), ktorá získala pre Galantu B aspoň čestný bod.

Bolo to naozaj mimoriadne tesné, pretože Grellová zvládla posledný set na jednotku a vyhrala nad Večeríkovou 151:120.

V poslednom dueli vyhral vyhral domáci Štefan Hollosi (566) nad Jánom Ašvánim (498) hladko 4:0 na sety.

Zlaté Klasy B porazili Galantu B 7:1, rozdielom 282 kolkov.

O tom, že „doma je len doma“ svedčí aj porovnanie výkonov hráčov s odstupom troch týždňov  v Galante a v Zlatých Klasoch.

Galanta B doma vyhrala o 125 kolkov a Zlaté Klasy B naopak vyhrali doma dokonca rozdielom 282 kolkov.

Majstrovstvá Trnavského kraja –seniori nad 60 rokov v Hlohovci

Nedeľa30.4.2022, kolkáreň Hlohovec

Kolkári zo šiestich klubov Trnavského kraja, z Rakovíc, Piešťan, Zlatých Klasov, Modranky, Hlohovca a Galanty sa stretli v nedeľu v Hlohovci, kde bojovali o titul Majster kraja v kategórii seniori nad 60 rokov – Ü60. Na podujatí sa nezúčastnili kolkári Sládkovičova.

Spolu sme na Majstrovstvách kraja mohli vidieť 16 hráčov.

V drese MKK Slovan Galanta sa majstrovstiev kraja zúčastnili Karol Kaigl, Zoltán Madarás, Ján Ašváni a Jozef Butko.

Galantskí kolkári nastúpili podľa vopred stanoveného poradia na dráhy hneď v úvodných štvoriciach.

Galantskí kolkári boli v Hlohovci úspešní.

Najviac sa z celého štartového poľa darilo hráčovi MKK Slovan Galanta, Jozefovi Butkovi (578), ktorý sa tak stal Majstrom Trnavského kraja.

Výkonom sa mu priblížil Karol Kaigl (555), ktorý obsadil druhú priečku a získal striebornú medailu.

Tretiu, bronzovú priečku obsadil hráč domáceho KKZ Hlohovec,  Anton Pažitný (548).

M-TT kraja U60 1.5.2022

Najbližšie podujatia družstiev MKK Slovan Galanta

Galantskí kolkári sa na budúci týždeň predstavia v posledných zápasoch ročníka 2021/22.

Štyria naši kolkári (Kosár, Kupčok, P.Horník, Schiller) sa zúčastnia aj na Majstrovstvách kraja v kategórii mužov v Zlatých Klasoch.

Piatok6.5.2022 o 18:00, Cabaj-Čapor A – GalantaA, dohrávka 10.kola 1.KL západ

Piatok6.5.2022 o 18:00, Galanta B – Priatelia Bratislava, dohrávka 12.kola 2.KL západ

Sobota 7.5.2022 o 9:30, Majstrovstvá Trnavského kraja, MUŽI U49, v Zlatých Klasoch