Galantský kolkársky maratón 2018 výsledky - MKK Slovan Galanta

Galantský kolkársky maratón 2018 výsledky

Napísal: Jozef Butko pred piatimi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2018
V predvianočnej atmosfére, sa v dňoch 14.-15.decembra 2018 v Galante uskutočnil v poradí už 12.ročník medzinárodného turnaja Galantský kolkársky maratón J&R DIGITAL 2018.
Kolkárskeho maratónu sa zúčastnilo 140 kolkárov a kolkárok z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.
Úvod v piatok zaobstarali dvanásti zrakovo znevýhodnení kolkári z Bratislavy, Šintavy a Vrútok.
Potom už dráhy patrili súťažiacim, ktorí mali to šťastie, že sa stihli prihlásiť cez online formulár na webovej stránke Mestského kolkárskeho klubu

Slovan Galanta. Turnaj trval nepretržite viac ako 35 hodín.

Výsledky v jednotlivých kategóriách:

V kategórii mužov sa víťazom stal výkonom 612 zvalených kolkov Tibor Varga zo Zlatých Klasov. Na druhom mieste skončil Balázs Szarvas z Budapešti výkonom 593 zvalených kolkov. Tretie miesto patrí Otovi Lengyelovi (584 – Zlaté Klasy). Domácemu Jozefovi Butkovi (579) patrí štvrtá priečka.

tibor-varga-vitaz-kolkarskeho-maratonu

Medzi ženami sa najviac darilo Jarmile Smejkalovej (SKK Jeseník) ktorá zvíťazila výkonom 546 zvalených kolkov. Na druhom mieste skončila Jana Šottníková (539 – Priatelia Bratisava). Tretia priečka patrí Petre Rosypalovej  (533 – SKK Jeseník).

Najlepším družstvom bol štvorčlenný tím Budapešti (2292 – Szarvas, Gyula, Horváth, Roncsik). Úspechom domácich je tretie miesto MKK Slovan Galanta (Butko, Gubran, Večeríková, Hegedüšová).

dsc-0045

Medzi zrakovo znevýhodnenými kolkármi bol najlepší Peter Vrablec (Jastrab Bratislava), tesne pred Róbertom Slívom (MALE Šintava). Na treťom mieste skončil Peter Vojvoda (Lokomotíva Vrútky).

Úspešný Galantský kolkársky maratón pravidelne podporuje mesto Galanta aj viacerí sponzori. Osobne sa turnaja zúčastnili aj primátor Galanty Peter Paška a majiteľ firmy J&R DIGITAL Jiří Daněček, ktorá bola už po piaty raz hlavným sponzorom podujatia.