Galantskí kolkári na Majstrovstvách Slovenska – ŽIACI, DORAST, JUNIORI - MKK Slovan Galanta

Galantskí kolkári na Majstrovstvách Slovenska – ŽIACI, DORAST, JUNIORI

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

12.júna 2022

Na štyroch kolkárňach, v Podbrezovej, Trenčíne, Pobedime a v Zlatých Klasoch sa počas víkendu uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategóriách žiakov, dorastencov a juniorov.

Spoznali sme nových šestnásť Majstrov Slovenska 2022.

Kolkárov MKK Slovan Galanta reprezentovali dvaja žiaci (Ižák, Kubalec), jedna dorastenka (K.Beskidová) a jeden junior (Rózsár).

Traja galantskí kolkári (Kubíková, V.Beskidová, Halász), napriek tomu, že sa na Majstrovstvá Slovenska kvalifikovali, z rôznych dôvodov neštartovali.

Preto Galanta ani nemala zástupcu v kategóriách žiačky U12, U14 a dorastenci U18.

Vo všetkých kategóriách v sobotu prebiehali kvalifikácie a do nedeľňajšieho finále postúpilo najlepších dvanásť kolkárov z kvalifikácie.

Z mladých galantských kolkárov bol v kvalifikácii úspešný iba jediný kolkár, Matej Kubalec.

Do finále sa prebojoval z 10.miesta.

Tam svoje umiestnenie dokázal ešte o dva stupienky vylepšiť.

V disciplíne 60 Hz skončil ôsmy a v kombinácii mu tiež patrí 8.miesto.

Blahoželáme!

Majstrovstvá Slovenska ŽIACI, ŽIAČKY – U12, U14

Sobota 11.6.2022, kolkáreň Podbrezová

V Podbrezovej sa v sobotu predstavili najmladšie kolkárske talenty z celého Slovenska.

Do bojov o titul Majstra Slovenska sa zapojili aj dvaja zástupcovia MKK Slovan Galanta, Matej Kubalec a Nátan Ižák.

1 Izak a Kubalec v Podbrezovej 11.6.2022b

Do nedeľnej finálovej dvanástky sa podarilo prebojovať iba Matejovi Kubalcovi (213). V kvalifikácii skončil na 10.mieste.

Nátan Ižák (184) skončil v kvalifikácii na 16.mieste a do finále nepostúpil.

Matej Kubalec si svoju pozíciu z kvalifikácie vo finále ešte polepšil.

K svojmu výkonu v kvalifikácii ešte tri kolky pridal (216) a skončil v disciplíne 60 Hz na výbornom  8.mieste

2 Matej Kubalec 8.miesto na M-SR 2022 12.6.2022b

V kombinácii (výkon z kvalifikácie plus výkon z finále) mu tak isto patrí 8.priečka.

Majstrovstvá Slovenska DORASTENKY – U18

Sobota, nedeľa 11–12.6.2022, kolkáreň Trenčín

Na Majstrovstvách Slovenska dorasteniek U18 v Trenčíne zastupovala MKK Slovan Galanta Katarína Beskidová, majsterka Trnavského kraja.

Katka, sa výbornými výkonmi počas ročníka 2021/22 prebojovala aj do slovenskej reprezentácie. Bola oporou kolkárov Galanty  počas celého ročníka v Dorasteneckej lige a v družstvách dospelých v 1.KL a 2.KL.

Netradične dlhá sezóna sa zrejme podpísala na jej forme a v Trenčíne jej to jednoducho nešlo. V kvalifikácii skončila so slabším výkonom (501) „iba“ na 18.mieste a do finále nepostúpila.

Majstrovstvá Slovenska JUNIORI – U23

Sobota, nedeľa 11–12.6.2022, kolkáreň Pobedim

MKK Slovan Galanta zastupoval v Pobedime na Majstrovstvách Slovenska v kategórii juniorov U23 jediný kolkár.

Tibor Rózsár si postup vybojoval na majstrovstvách kraja v Rakoviciach, kde skončil druhý, výborným výkonom a s novým osobným rekordom (601).

V Pobedime však svoj pekný výkon z Rakovíc nezopakoval.

V sobotňajšej kvalifikácii sa mu v Pobedime nedarilo a svojim výkonom 515 zvalených kolkov napokon uzatváral poradie juniorov.

Skončil na 20.mieste.

Noví majstri Slovenska 2022

Sobota, nedeľa 11–12.6.2022, kolkáreň Pobedim, Trenčín, Podbrezová, Zlaté Klasy

Majstri Slovenska 2022:

JUNIORI U23 – 120 Hz: Matúš ČERVENEC (KK Tatran SUČANY)

JUNIORI U23 – kombinácia: Matúš ČERVENEC (KK Tatran SUČANY)

JUNIORKY U23 – 120 Hz: Žaneta BEDNÁROVÁ (TJ Lokomotíva Vrútky)

JUNIORKY U23 – kombinácia: Vladimíra VÁVROVÁ (ŠK Podbrezová)

DORASTENCI U18 – 120 Hz: Damián KNAPP (KO Fiľakovo)

DORASTENCI U18 – kombinácia: Damián KNAPP (KO Fiľakovo)

DORASTENKY U18 – 120 Hz: Erika HUPČÍKOVÁ (TKK Trenčín)

DORASTENKY U18 – kombinácia: Anna BENICKÁ (ŠKK Trstená)

ŽIACI U14 – 60 Hz:Hugo JAKUBOV (TJ Tatran Spišská Nová Ves)

ŽIACI U14 – kombinácia: Patrik BEDNÁR (ŠKK Trstená)

ŽIAČKY U14 – 600 Hz: Šarlota SABOVÁ (ŠK Podbrezová)

ŽIAČKY U14 – kombinácia: Sofia FRIMOVÁ (KO Žarnovica)

ŽIACI U12 – 60 Hz: Timotej MASÁR (TJ Rakovice)

ŽIACI U12 – kombinácia: Timotej MASÁR (TJ Rakovice)

ŽIAČKY U12 – 600 Hz: Linda BÓDIOVÁ (KO Fiľakovo)

ŽIAČKY U12 – kombinácia: Linda BÓDIOVÁ (KO Fiľakovo)

V Galante nám pribudol jeden nový KOLKÁR

Štvrtok.2.júna 2022

Vo štvrtok 2.júna 2022 doobeda sme dostali radostnú správu.

Andrejovi Válikovi a teda  „hlavne“ jeho životnej partnerke, Kristíne Hegedüšovej, sa v skorých ranných hodinách narodil syn Ryan.

4 Ryan domab

Naša dlhoročná úspešná kolkárka, ktorá má za sebou medailové štarty v reprezentácii Slovenska na MS v kategóriách U23 a ktorá si vyskúšala aj kolkársku ligu v Rakúsku zaznamenala ďalší významný životný úspech.

V kolkárskom žargóne to naozaj možno pokladať za ďalšiu krásnu Kikinu DEVIATKU!!!

Kike, Andrejovi a Ryanovi želáme veľa zdravia a šťastia, veľa spoločnej radosti a rodinnej pohody.

3 Kika a Andrej

Kike držíme palce, aby čím skôr zvládla svoje materské a rodinné povinnosti a netrpezlivo čakáme na jej návrat na kolkárske dráhy, kde nám veľmi chýba.

Najbližšie podujatia kolkárov MKK Slovan Galanta

Sobota, nedeľa 18.-19.júna 2022 Majstrovstvá Slovenska ŽENY, v Žarnovici – Pivková, Večeríková

Sobota 18.júna 2022 Majstrovstvá Slovenska MUŽI seniori Ü60 v Nováčanoch – Butko, K.Kaigl