Galantské Áčko nehralo už druhý krát za sebou - MKK Slovan Galanta

Galantské Áčko nehralo už druhý krát za sebou

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

20.februára 2022

Kolkári Galanty A nehrali už druhý krát za sebou.

Po odloženom zápase 1.KL západ vonku s DKK Nové Mesto n/V, bol odložené aj stretnutie Galanta – Rakovice.

V oboch prípadoch o ich odloženie požiadali súperi.

Béčko Galanty nebolo úspešné v Starej Turej, kde nestačili na Starú Turú B.

Prehrali, dokonca až v dvoch zápasoch, aj naši dorastenci.

Najprv  vo štvrtok v dohrávke doma podľahli Trenčínu a v nedeľu prehrali v Modranke.

Radosť nám tak urobili iba kolkári Galanty C, ktorí s prehľadom porazili doma Hlohovec.

Potešil aj osobný rekord Tomáša Vlahiho (597) v zápase Stará Turá B – Galanta B.

MKK Slovan Galanta A – TJ Rakovice

Piatok18.2.2022, kolkáreň Galanta, 1.KL Západ

Zápas bol na žiadosť TJ Rakovice odložený.

MKK Stará Turá B – MKK Slovan Galanta B  3300:3253 (7:1)

Sobota 19.2.2022, kolkáreň Stará Turá, 2.KL Západ

Ani druhý pokus kolárov Galanty B v priebehu niečo vyše dvoch týždňov na kolkárni v Starej Turej nebol úspešný.

Len 2.februára tu prehrali so Starou Turou C 2:6, v sobotu 19.februára so Starou Turou B 1:7.

Začiatok zápasu ešte kolkári Galanty B zvládli celkom v pohode.

Najlepší domáci hráčĽuboš Maroň (577) síce jednoznačne 4:0 na sety, porazil Rastislava Schillera (530), ale druhý hráč Starej Turej Michal Rudavský (532) už taký úspešný nebol.

Dosť výrazne prehral s Tomášom Vlahim (597).

Paradoxom je, že na sety ich duel skončil remízou 2:2, ale Vlahi v dvoch setoch solídne „uletel“ (158, 164) a získal výrazný náskok.

Síce ho mrzelo, že tesne zaostal za 600-kou, ale predsa si vytvoril svoj nový osobný rekord.

Ten mu stačil aj na zisk bodu.

Ako sa neskôr ukázalo bol to jediný bod pre Galantu B.

Pri remíze 1:1 viedla Galanta B rozdielom 18 bodov.

Potom už prevzali iniciatívu pevne do rúk domáci.

Peter Hvožďara (576), ktorý od 1.hodu nahradil pôvodne nominovaného Matúša Holotu, si poradil s Petrom Horníkom (553), keď získal slušný náskok už v úvodnom sete a udržal si ho až do konca.

Peter Horník

V Starej Turej podal dobrý výkon aj Peter Horník

Podobne aj Ľubomír Štefka (530) viedol po prvom sete so Samuelom Dvorščákom (502) rozdielom 30 kolkova ten si udržal temer bez zmeny až do konca duelu.

Skóre zápasu sa tak otočilo v prospech Starej Turej B na 3:1.

Domáci stiahli náskok Galanty B, ale už aj viedli o 33 kolkov.

Aj záver zápasu, aspoň čo sa týka zisku bodov vyznel jednoznačne v prospech domácich, aj keď na dráhach to bolo dramatické a pomerne vyrovnané.

Martin Nemečkay (559) s veľkým šťastím získal bod proti Tiborovi Rózsárovi (561).

Rózsár, aj keď hral po veľmi dlhej prestávke iba druhý súťažný zápas, hral veľmi dobre a iba nešťastný koniec posledného setu a prehra 130:131 ho obrala o zisk bodu.

Posledný bod pre domácich získal Marián Miškovič (526), ktorý aj keď tesne, ale predsa porazil Ferdinanda Sedláka (510).

Pre Sedláka to bolo sklamanie, pretože len pred 17-timi dňami si na tejto kolkárni vytvoril svoj osobný rekord, ktorý bol o rovných 100 kolkov vyšší (610), ako jeho výkon v tomto zápase.

Zápas skončil pomerne jednoznačným výsledkom, keď Stará Turá B porazila Galantu B 7:1, rozdielom 47 kolkov, ale pri troche šťastia to mohlo pre galantských kolkárov dopadnúť oveľa lepšie…

MKK Slovan Galanta C – KKZ Hlohovec B  2066:1932 (6:0)

Sobota 19.2.2022kolkáreň Galanta, 3.KL TT a NR kraja

Galantským Céčkarom sa v poslednej dobe darí.

Bodovali už v treťom zápase za sebou.

Po víťazstvách s Nitrou B a Piešťanmi B si doma poradili aj s Hlohovcom B.

V zápase dominovali od začiatku, do konca a ziskom ďalších dvoch bodov sa ešte viac priblížili k vedúcej trojici tabuľky.

Svoje duely postupne vyhrali:

Marián Kubalec ((492), keď porazil dvojicu Milan Vlčko, od 61.hodu Milan Barek (481),

Ján Ašváni (510) keď zvíťazil nad Attilom Horváthom (466).

V ďalšom súboji naplno bodovala aj Alenka Beskidová (504), keď porazila najlepšiu hráčku hostí Martinu Šnajdarovú (494)

Napokon najlepšia hráčka zápasu Katarína Večeríková (560) s prevahou porazila Timoteja Černého (491).

MKK Slovan Galanta – TKK Trenčín  1415:1587  (0:2)

Štvrtok 17.2.2022 kolkáreň Galanta, DL západ – dohrávka 14.kola

V dohrávke 14.kola DL západ, sa po dlhej zápasovej prestávke predstavili v majtrovskom stretnutí dorastenci Galanty.

Na domácej pôde sa stretli s lídrom tabuľky, Trenčínom.

Hostia, ktorí v doterajších zápasoch stratili iba dva body, v októbri 2021 po prehre v Žarnovici, potvrdili svoju dominanciu a s prevahou zvíťazili.

Domáci ešte nedokázali do zápasu postaviť kompletné štvorčlenné družstvo a pre trojicu, ktorá mohla nastúpiť to bolo proti Trenčínu naozaj ťažké.

Napriek tomu ale všetkých určite aspoň potešil fakt, že sa zápas mohol odohrať.

Najlepšou hráčkou domácich bola Katarína Beskidová (510).

Výkonom nad všetkými vyčnievala najlepšia hráčkaTrenčína, aj celého zápasu Erika Hupčíková (582).

Najmä jej číslo v dorážke (230 – 62, 62, 53, 53) znesie aj prísnejšie kritériá.

V Dorasteneckej lige západ je to absolútne najlepší výkon v prebiehajúcom ročníku.

GA_TN dorast 17.2.2022 dohravka

Výkony hráčov:

Galanta: Veronika Beskidová 490, Matej Kubalec 415, Katarína Beskidová 510

Trenčín: Samuel Sulo 466, Petra Koreňová 423, Ema Mazániková 539, Erika HUPČÍKOVÁ 582

Aj v šprintoch domáce hráčky nestačili na úspešnejšie trenčianske kolkárky.

Veronika Beskidová prehrala s Hupčíkovou a Katka Beskidová podľahla Mazánikovej.

ŠK Modranka – MKK Slovan Galanta  1529:1461  (2:0)

Nedeľa 20.2.2022 kolkáreň Modranka, DL západ – 17.kolo

Galantskí dorastenci sa pomaly spamätávajú z pandemickej situácie a v Modranke už nastúpili v štvorčlennej zostave.

Po štvrtkovej prehre doma s Trenčínom však nezabodovali ani v Modranke.

Z domácich dorastencov sa najviac darilo Adamovi Kavoňovi (529), najlepšou hráčkou Galanty bola Katarína Beskidová (527).

Modranka: Jaroslav Mačák 486, Adam Kavoň 529, Ondrej Šesták 514, Michal Paulini 374

Galanta: Veronika Beskidová 482, Matej Kubalec 421, Katarína Beskidová 527, Konrád Kosár 452

V šprinte sa súperi rozišli zmierlivo 1:1.

Zvolenský prehral s Kosárom 0:2 a Kavoň porazil 2:0 Katku Beskidovú.

Modr_GA dor 2 20.2.2022

Modr_GA dor 20.2.2022

Najbližšie zápasy družstiev MKK Slovan Galanta

Streda23.2.2022 o 16:00, MKK Slovan Galanta – ŠK Modranka, dohrávka 8.kola DL

Piatok 25.2.2022 o 15:45,KK Inter Bratislava – MKK Slovan Galanta– dohrávka,15.koloDL

Piatok25.2.2022 o 18:00 MKK Slovan Galanta B – ŠKK Tlmače, 20.kolo 2.KL západ

Sobota 26.2.2022 o 10:00, MKK Piešťany – MKK Slovan Galanta A, 17.kolo 1.KL západ

Nedeľa 27.2.2022 o 10:00, MKK Slovan Galanta – KK Zlaté Klasy, 18.kolo DL

Zápas 15.kola 3.KL TT a NRkrajaCabaj-Čápor B – Galanta C bol ZRUŠENÝ z dôvodu odstúpenia súpera zo súťaže.