Galanta doma prehrala s Cabajom-Čáporom - MKK Slovan Galanta

Galanta doma prehrala s Cabajom-Čáporom

Napísal: Dodo Butko pred tromi mesiacmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Kolkári Galanty A po výhre v Trenčíne v predošlom kole, na domácej pôde prehrali.
Po nepresvedčivom výkone podľahli Cabaju-Čáporu A 1,5:6,5.
Béčko Galanty dopadlo podobne v druholigovom zápase v Starej Turej. Prehralo so Starou Turou C vysoko 0:8.
Náladu galantských kolkárov aspoň čiastočne napravili dorastenci Galanty A, ktorí v Modranke zvíťazili 2:0.

MKK Slovan Galanta A – KK Cabaj-Čápor A 3179:3314  (1,5:6,5)

1.2.2024, kolkáreň Galanta, 13.kolo 1.KL západ

af 2024 1

V zápase Galanty A s Cabajom-Čáporom A pomerne výrazne dominovali hostia.

Domáci kolkári po veľmi dobrom výkone v Trenčíne, v minulom kole, sa opäť vrátili do jesenných, nevýrazných koľají.

Hráči Cabaja-Čápora využili príležitosť a odniesli si domov obidva body.

af 2024 2

V úvode sa domácej Kataríne Beskidovej (503) vo vyrovnanom súboji s Dušanom Kollárom (503) so „šťastíčkom“ vybojovať pol bodu.

Dvojica Oto Kosár (od 53.h.Karol Kaigl 515) ale nestačila na Martina Nemčeka (570) a hostia sa dostali do vedenia o 55 kolkov.

V druhá tretina zápasu síce skončila remízou, ale hostia svoj náskok ešte zvýšili.

Domáci Ján Ašváni (518) mal najmä v prvých dvoch setoch nádej na zdolanie svojho súpera, ale potom sa Dušan Pastor (552) zlepšil a vyhral.

Bod pre Galantu sa podarilo získať Petrovi Horníkovi (543), ktorý po prvom, nie moc vydarenom sete zvyšné vyhral a porazil Mareka Brunaia (504).

Galanta pred poslednou tretinou zápasu prehrávala s Cabajom-Čáporom 1,5:2,5. Hostia mali náskok 50 kolkov.

Očakávaný záverečný tlak domácich sa nekonal, naopak hostia ešte výraznejšie zvýšili svoj náskok.

Bystrík Horník (523) dokázal s Marcelom Pastorom (571) držať krok iba v druhom sete a ostatné prehral.

Rovnako dopadol aj Jozef Butko (577), ktorý narazil na veľmi dobre disponovaného súpera.

Juraj Nemček (614), najlepší hráč zápasu, podal naozaj výborný výkon. Možno iba strata koncentrácie v poslednom sete ho obrala o ešte lepší výsledok.

af 2024 3

Jurkovi Nemčekovi to v Galante „sypalo“

V Galante si napokon zatancovali víťazný tanec kolkári KK Cabaj-Čápor!

Galanta A zaslúžene prehrala s Cabajom-Čáporom A 1,5:6,5, rozdielom 135 kolkov.

af 2024 4

Záznam zo zápasu nájdete na adrese:

MKK Stará Turá C – MKK Slovan Galanta B   3380:3075  (8:0)

2.2.2024, kolkáreň Stará Turá, 16.kolo 2.KL západ

af 2024 5

Kolkári Galanty B nastúpili v Starej Turej proti kvalitnej, vyrovnanej zostave hráčov a hráčok a tomu nakoniec zodpovedá aj výsledok zápasu.

Domáci položili základ svojho úspechu už na začiatku, keď Ľubomír Bednár (566) porazil Alenu Beskidovú (457) a Peter Pavlík (569) zdolal Ferdinanda Sedláka (525).

Pri skóre 2:0 viedla Stará Turá C pomerne výrazne, o 153 kolkov.

Aj v strednej fáze zápasu získali domáci dva body.

Adéla Příhodová (555) si poradila s Veronikou Beskidovou (536) a Aneta Siváková (549) zvíťazila nad Rastislavom Schillerom (495).

Náskok Starej Turej C sa zvýšil už na 226 kolkov.

Ani posledná tretina kolkárov Galanty B neskončila oveľa lepšie.

Domáci Erich Dvoran (564) porazil Samuela Dvorščáka (515).

Aj záverečný duel dvoch generácií, 15-ročného najlepšieho hráča stretnutia Martina Bičiana (577) proti o takmer 60 rokov staršiemu najlepšiemu hráčovi Galanty B v stretnutí,  Jozefovi Jerigovi (547) skončil víťazstvom domácej kolkárskej nádeje.

Zhrnuté a podčiarknuté: Stará Turá C porazila Galantu B 8:0, rozdielom 305 kolkov.

ŠK Modranka – MKK Slovan Galanta A 1467:1523 (0:2)

4.2.2024, kolkáreň Modranka, 17.kolo DL západ

af 2024 6

Kolkári galantského A-dorastu po odpočinku v 16.kole, keď mali voľno, pokračovali v Dorasteneckej lige západ zápasom v neďalekej Modranke, Stretli sa so susedom z stredu tabuľky, dorastom ŠK Modranka.

Dorastenci Galanty A potvrdili, dobrú formu a zvíťazili. V posledných šiestich zápasoch tak zvíťazili už po piaty raz!

Najlepším hráčom domácich bol Andrej Blažo.

V tíme Galanty podala najlepší výkon Katka Beskidová.