3.KL TT a NR kraja – víťazom záverečného turnaja Piešťany a Katarína Vráblová - MKK Slovan Galanta

3.KL TT a NR kraja – víťazom záverečného turnaja Piešťany a Katarína Vráblová

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

22.4.2023

V Šali sa počas uplynulého víkendu konal záverečný turnaj družstiev 3.KL TT a NR kraja spojený s vyhodnotením súťažného ročníka 2022/23.
Kolkári MKK Piešťany C potvrdili svoju dominanciu v 3.KL TT a NR kraja a aj na turnaji v Šali získali obidve prvé miesta.
Piešťany zvíťazili v kategórii družstiev a v kategórii jednotlivcov bola najlepšia členka ich tímu Katarína Vráblová.
Darilo sa aj galantským kolkárom.
Družstvo MKK Slovan Galanta C skončilo na peknom 3.mieste.
V kategórii jednotlivcov bol úspešný Jozef Jeriga, ktorý skončil tiež na tretej priečke.
Ešte minulý týždeň sa v Podbrezovej konal slávnostný ceremoniál, na ktorom boli ocenené najlepšie tímy AGRO CS – RONA Extraliga ženy. Majstrom Slovenska sa stali ženy Podbrezovej, pred Vrútkami a Rakovicami.
Zlatú medailu v majstrovskom tíme Podbrezovej si prevzala aj Katarína Beskidová, ktorá bola v Podbrezovej v ročníku 2022/23 na striedavom štarte.
Od 29.apríla 2023 nás už čakajú Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov vo všetkých kategóriách.
Účasť na nich si vybojovalo 12 kolkárok a kolkárov MKK Slovan Galanta.

Záverečný turnaj 3.KL ligy TT a NR kraja

22.4.2023, sobota, 9:00 hod., kolkáreň Šaľa

q 2023 1

V sobotu 22.apríla sa v Šali uskutočnil záverečný turnaj kolkárov z 3.KL TT a NR kraja.

Turnaja sa zúčastnili 4-členné družstvá všetkých účastníkov 3.KL v ročníku 2022/23.

Na dráhach sme videli kolkárov z Piešťan, Hlohovca, Cabaja-Čápora, Nitry, Galanty a domácej Šale.

V úvode turnaja predseda ŠTK Trnavského kolkárskeho zväzu Tibor Kertész vyhodnotil uplynulý ročník tretej ligy a odovzdal poháre a medaily najlepším družstvám a jednotlivcom.

3.Mária Javorová (Piešťany B) – priemer 516,6

Najlepšie umiestnenie z kolkárov MKK Slovan Galanta v 3.KL TT a NR kraja dosiahol Tomáš Michálek. Vo svojom premiérovom ročníku v majstrovskej súťaži skončil na 26.mieste, s priemerom 458,2.

V turnaji štvorčlenných družstiev, ktorý nasledoval potom, sa na dráhach predstavilo 24 kolkárok a kolkárov.

V kategórii družstiev zvíťazilo družstvo MKK Piešťany B.

Meno víťaza turnaja v kategórii jednotlivcov sme spoznali až po úplne poslednom hode a prepočítaní výkonov v dorážke.

Na vedúceho Dušana Kollára (547) z Cabaja-Čápora sa posledným hodom v turnaji dotiahla hráčka MKK Piešťany, Katarína Vráblová (547).

V dorážke dosiahol Kollár výkon 172 a Vráblová o dva viac, 174, čo jej zaručilo víťazstvo.

q 2023 7

Úplne vpravo víťazka turnaja Katarína Vráblová a vedľa Dušan Kollár

Darilo sa aj kolkárom MKK Slovan Galanta.

Družstvo Galanty C v zložení Kubalec, Beskidová, Jeriga a Sedlák skončilo na medailovom 3.mieste.

Aj v kategórii jednotlivcov obsadil Jozef Jeriga 3.miesto, iba 2 kolky za Vráblovou a Kollárom.

q 2023 9

Víťazka turnaja Katarína Vráblová (Piešťany C)

Výkony hráčov v turnaji:

q 2023 11

Veľké poďakovanie za prípravu tohto podujatia patrí predsedovi ŠTK Trnavského kolkárskeho zväzu Tiborovi Kertészovi a organizátorom z TJ Slovan Duslo Šaľa za dobre pripravenú kolkáreň, občerstvenie a príjemné prostredie.

Záverečný turnaj AGRO CS – RONA Extraliga ženy

16.4.2023, nedeľa, 10:00 hod., kolkáreň Podbrezová

Dňa 16.04.2023 na dráhach ŠK Železiarne Podbrezová uskutočnil záverečný turnaj Slovenského pohára žien, kde sa predstavili štyri ženské štvorčlenné družstvá a to, ŠK Železiarne Podbrezová, TJ Rakovice, TJ Lokomotíva Vrútky a MKK Piešťany.

Počas záverečného turnaja SP žien uskutočnilo aj vyhodnotenie dlhodobej súťaže AGRO CS – RONA Extraliga ženy.

Medailistky dekorovali prezident SKoZ, viceprezident SKoZ a členovia VV SKoZ.

Víťazom Extraligy žien v ročníku 2022/23 sa stali kolkárky ŠK Železiarne Podbrezová, pred TJ Lokomotíva Vrútky a TJ Rakovice.

Na slávnostnom ceremoniáli sa zúčastnila aj členka MKK Slovan Galanta,

Katarína Beskidová.

Katka mala v ženskom tíme Podbrezovej striedavý štart a aj ona získala zlatú medailu.

q 2023 13

q 2023 12

Majstrovstvá Slovenska 2023 – nominácia kolkárov MKK Slovan Galanta

Dňa 7.4.2023 vydalo ŠTU SKoZ oficiálne, konečné rozhodnutie, o usporiadateľoch Majstrovstiev Slovenska vo všetkých kategóriách.

Zároveň bol tiež zverejnený aj kompletný zoznam všetkých oprávnených účastníkov M-SR a termíny konania turnajov v jednotlivých kategóriách.

Celkom sa podľa zoznamov na Majstrovstvách Slovenska vo všetkých kategóriách zúčastní 360 kolkárok a kolkárov.

Z MKK Slovan Galanta si účasť na Majstrovstvách Slovenska zabezpečilo buď účasťou, alebo potrebným umiestnením na Majstrovstvách kraja 12 kolkárov:

Žiaci U-12, 29.4.2023 Nováčany: Konrád Kosár, Matej Kubalec, Peter Szabo

Žiačky U-12, 29.4.2023 Nováčany: Katarína Kubíková, Laura Machová, Barbora Škodáková

Dorastenky U-18, 29.-30.4.2023 Podbrezová: Katarína Beskidová

Juniori U-23, 29.-30.4.2023 Trstená: Tibor Rózsár

Ženy U-49, 6.-7.5.2023 Modranka: Klaudia Pivková, Katarína Večeríková (ako prvá náhradníčka Kristína Hegedüšová)

Muži U-49, 6.-7.5.2023 Podbrezová: Oto Kosár

Muži Seniori Ü-60, 6.5.2023 Hlohovec: Jozef Butko

Zo zdravotných dôvodov sa na M-SR zrejme nezúčastnia Matej Kubalec, Katarína Kubíková a Barbora Škodáková.

Podrobné informácie a zoznam všetkých účastníkov Majstrovstiev Slovenska, spolu s rozpisom nájdete na adrese: