Veronika Beskidová tretia na Pohári mládeže - MKK Slovan Galanta

Veronika Beskidová tretia na Pohári mládeže

Napísal: Jozef Butko pred štyrmi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

1.marca 2020

Volebný víkend priniesol trochu radosti pre galantských kolkárov.
Možno pre niektorých aj na politickej scéne, to nebudeme komentovať, ale v dobrých výsledkoch a výkonoch hráčov určite.
Podobne ako v minulom týždni, keď sme „oslavovali“ vynikajúci rekord Ernesta Gubrana (629), máme dôvod sa opäť tešiť z výborného výkonu kolkára Galanty.
V druholigovom zápase Galanta B – Nitra A „zahviezdil“ Oto Kosár.
Výkonom 596 zvalených kolkov iba o vlások zaostal za métou 600 zvalených kolkov. Nebyť výpadku na druhej dráhe (iba 115) asi by atakoval Gubranov rekord oddielu na domácej dráhe.
Po veľmi dobrom výkone na majstrovstvách kraja v Rakoviciach sa opäť zviditeľnil a vytvoril si solídny osobný rekord.
Oto Kosár sa kolkom venuje iba od roku 2018. Za taký krátky čas urobil mimoriadny pokrok. Držíme mu všetci palce a želáme veľa ďalších výborných výsledkov.

Výsledkami potešili aj dve naše družstvá.
Áčko priviezlo bod z Preselian a Céčko vyhralo v Šali.
V ďalších zápasoch Béčko podľahlo doma Nitre A a aj ženy v Extralige doma podľahli Sučanom.

Krásny úspech dosiahla na 3.turnaji Pohára mládeže vo Veľkom Šariši Veronika Beskidová, keď v kategórii U12 obsadila v silnej konkurencii 3.miesto. Konrád Kosár skončil hneď za ňou na 4.mieste.
Na majstrovstvách kraja dorasteniek v Hlohovci obsadila Lucia Luptáková 4.miesto a Natália Halászová 5.miesto.

KK Preseľany A – MKK Slovan Galanta A 3218:3150  (4:4)

Preseľany 28.februára 2020 1.KLz

Zápas Galanty v Preseľanoch mal zaujímavý priebeh.

Kolkaren Preselany

Kolkáreň v Preseľanoch

Domácim nevyšiel úvod stretnutia a  Galanta sa ujali vedenia 2:0.

Preselančan Peter Pargáč (528) podal síce pomerne vyrovnaný výkon na všetkých dráhach, ale nestačilo to. Získal iba jeden setový bod. Paradoxne na svojej najslabšej dráhe pomerom 123:119. Na troch dráhach však bola lepšia jeho súperka, Katka Večeríková (558), ako sa neskôr ukázalo, najlepšia hráčka Galanty.

V druhom, veľmi dramatickom dueli domáci Tomáš Guniš (519) mal naoko miernu prevahu nad Ernestom Gubranom (529). V rozhodujúcich okamžikoch ale zaváhal. Opakovanými záhodmi na konci poslednej dorážky odovzdal ako „na striebornom podnose“ víťazstvo Gubranovi.

Preseľany prehrávali s Galantou 0:2 rozdielom 40 kolkov.

Z optimistického sna sa hráči Galanty prebudili už po pár hodoch ďalšej štvorice.

Domáci zabojovali a náskok Galanty bleskovo vymazali.

Medzitým už Galanta vystriedala Horníka, ktorému prvá dráha absolútne nesadla (102) Karolom Kaiglom.

Kaigl (475) však na dobre hrajúceho Juraja Šišku (574) nestačil a prehral temer o sto kolkov.

Šťastie sa však usmialo na hostí v druhom súboji.

Domáci Martin Jančovič (532) mal nad Zolom Madarásom (536) miernu prevahu. Viedol 2:1 a vo štvrtom sete si udržiaval síce tesný, ale dostatočný náskok.

Madarás ale obdivuhodným záverom a kvalitnou dorážkou získal potrebný druhý set a pár kolov navyše.

Oprávnene sa tešil z tretieho bodu pre Galantu.

Preseľany prehrávali 1:3. Skóre sa však z mínus 40 otočilo na plus 55 v ich prospech.

Záverečná štvorica ponúkla dramatické vyvrcholenie zápasu.

Domáci Matúš Molnár (556) sa predstavil vo veľmi dobrom svetle. Od prvej dráhy (162), kde sa mu veľmi darilo sa mu podarilo vyvinúť tlak na Butka (530). Aj keď dve ďalšie dve dráhy získal pre seba Butko, na záver sa tešil predsa len Molnár. Lepšou dorážkou strhol víťazstvo na svoju stranu.

Posledný hráč Preselian Rastislav Pašek (509), možno aj vďaka množstvu povinností, ktoré si počas zápasu plnil nedokázal podať optimálny výkon. Stano Kupčok (522) bojovnou, trpezlivou hrou a hlavne výbornou treťou dráhou (155) získal štvrtý bod pre Galantu.

S konečnou remízou 4:4 boli napokon spokojní aj domáci aj hostia.

Aj Preseľany aj Galanta totiž mohli dopadnúť aj horšie…

MKK Slovan Galanta – KK Tatran Sučany  2006:2135  (2:4)

Galanta 1.marca 2020 ELž

V 18.kole Extraligy žien kolkárky Galanty podľahli na domácej kolkárni Tatranu Sučany.

Hráčky Sučian získali rozhodujúci náskok v úvodnej štvorici.

Domáca Markovičová (434) podľahla D.Kyselicovej (565) a A.Beskidová (461) prehrala s Večeríkovou (520).

Sučany získali pohodlný náskok 190 kolkov.

V druhej štvorici hráčok už nestačilo na zvrat v zápase ani to, že obidve domáce hráčky zvíťazili.

Hegedüšová (540) porazila D.Kyselicovú (505) a aj  Šottníková (571) najlepším výkonom zápasu úspešne zvládla súboj s Thonhauserovou (545).

Bohužiaľ náskok Sučian sa už Galante dostihnúť nepodarilo.

Galanta - Sucany ELz

MKK Slovan Galanta B – KK Slávia Nitra  3121:3211  (1:7)

Galanta 28.februára 2020 2.KLz

Kolkári Slávie Nitra, ktorí bojujú v druhej lige o najvyššie priečky prišli do Galanty pre body. Iba také ambície mohlo mať družstvo z 3.miesta tabuľky na pôde posledného.

V zápase naozaj Galanta B nestačila na svojho súpera a získala jediný bod vďaka senzačnému výkonu Ota Kosára.

Už prvá štvorica dosť výrazne naznačila, aký bude osud zápasu.

Peter Horník (511) nehral zle, ale jeho súper Peter Križan (573) bol predsa len nastavený na iný „level“. Horníkovi sa neušiel ani set.

Podobný výkon ako Horník podal aj Ernest Száz (512). Oproti posledným zápasom sa zlepšil, ale na Juraja Kaštíla (529) to nestačilo. Smolou boli výsledky jednotlivých setov, ktoré Száz prehral naozaj veľmi tesne – o 5, 2, 6 a 4 kolky.

Stav 0:2 a rozdiel 79 kolkov v prospech Nitry hral do kariet favorita.

V strednej časti zápasu sa Galanta B trochu nadýchla a mala aj smolu.

Kika Hegedüšová (515) výborne začala svoj duel s Mariánom Hudekom (515) a viedla rozdielom 23 kolkov a 1,5:0,5 na sety. Postupne však iniciatívu prebral Hudek. Podarilo sa mu získať dva ďalšie sety a napokon aj bod.

Výborný výkon podal Oto Kosár (596). Úvodný set vyhral pomerom 173:124 a získal rozhodujúci nákok. Potom sa trochu „zasekol“, druhý set iba 115 ale potom už zase šiel ako švajčiarske hodinky (157 a 151). Petrovi Pivoňkovi (505) nadelil 91 kolkov.

Svojim osobným rekordom iba „o chlp“ zaostal za šesťstovkou a nebyť zakolísania na druhej dráhe mohol ohroziť Gubranov rekord oddielu z minulého týždňa.

Kosar Oto

Oto Kosár (596) najlepší hráč zápasu si vytvoril solídny osobný rekord

Vďaka výkonu Kosára Galanta B skóre otočila na plus 12 kolkov, ale na body prehrávala 1:3.

GAB_NR po dvoch tretinach zapasu

To ale bolo zo strany domácich všetko.

Víťazstvo kolkárov Slávie Nitra už nedokázali ohroziť.

Jožko Pavlišin (528) uhral na najlepšieho hráča Nitry Ľuboša Liptáka (593) iba pol setu.  Laci Magyarics (459) získal jeden set, ale na zisk bodu to nestačilo a prehral s Františkom Bencom (496).

Galanta B napokon podľahla Slávii Nitra A 1:7, rozdielom 90 kolkov.

So svojimi novými rekordérmi sa nám pochválili priatelia z SKK Jeseník.

Vašek Smejkal a Peťa Rosypalová ml. podali najlepšie výkony na domácej dráhe.

TJ Slovan Šaľa C – MKK Slovan Galanta C  1845:1968 (1:5)

Šaľa 27.februára 2020, 3.KL TT a NR kraja

V priebehu necelých dvoch týždňov hrali kolkári galantského Céčka svoj majstrovský zápas opäť v Šali.

Tentoraz bolo ich súperom domáce Céčko.

Po prehre v Šali s ich Béčkom a prehre doma s Piešťanmi B to už konečne vyšlo a galantskí kolkári bodovali naplno.

Galanta C mala od začiatku viditeľnú prevahu a Ašváni (504) aj Sedlák (462) svojich súperov výrazne zdolali (Korytárová 467 a Szalai 373).

Získali značný náskok 126 kolkov a ten v druhej časti zápasu ďalší hráči pohodlne udržali.

Domáci Klement (490) síce zdolal Katku Beskidovú (462), ale v súboji najlepších hráčov družstiev Šenkár (515) podľahol ešte lepšie hrajúcemu Jirkovi Kaiglovi (540).

Galanta C zvíťazila nad Šaľou C 5:1, rozdielom 123 kolkov.

Majstrovstvá Trnavského kraja 2020 – DORASTENCI, DORASTENKY

Hlohovec 1.marca 2020

Na Majstrovstvách Trnavského kraja v Hlohovci sa v nedeľu zúčastnilo 15 mladých kolkárov a kolkárok (10 chlapcov a 5 dievčat) z piatich oddielov – ŠK Modranka,TJ Rakovice, KK Zlaté Klasy, MKK Piešťany a MKK Slovan Galanta.

MK Dorast Hlohovec 1.3.2020

Majstrovstvá kraja dorastencov a dorasteniek sa uskutočnili v Hlohovci

Z Galanty nastúpili Matej Klenovič, Lucia Luptáková a Natália Halászová.

V kategórii dorastencov sa majstrom kraja stal Šimon Magala (590) z Rakovíc, pred Lukášom Nestešom (572) z Rakovíc a Onrejom Šestákom (548) z Modranky.

Matej Klenovič (476) z MKK Slovan Galanta skončil na 10.mieste.