„Galanta A“ v dohrávke v Starej Turej prehrala 1:7. Konrád Kosár víťazom 1.turnaja Pohára mládeže. - MKK Slovan Galanta

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

9.10.2022

Kolkári Galanty A v dohrávanom zápase prehrali v Starej Turej 1:7.

Béčko Galanty v zaujímavom zápase zdolalo Bánovce nad Bebravou 5:3.

Céčkari Galanty prehrali v Nitre, kde oslávili aj 90.narodeniny Lukáča Karlubíka, s Nitrou B 1:5.

Aj obidva dorastenecké tímy Galanty prehrali.

Galanta A doma podľahla  Trenčínu a Béčko dorastu prehralo v Žarnovici.

Výrazný úspech dosiahol Konrád Kosár, ktorý na 1.turnaji Pohára mládeže 2022/23 v Bratislave zvíťazil aj v kvalifikácii aj vo finálovom šprinte.

V Bratislave bol vylosovaný aj Slovenský pohár mužov, do ktorého sa prihlásili aj kolkári MKK Slovan Galanta.

V prvom kole budú mať galantskí kolkári atraktívneho súpera – Podbrezovú B.

MKK Stará Turá A – MKK Slovan Galanta A 3481:3340  (7:1)

8.10.2022, kolkáreň Stará Turá, 1.Kolkárska liga západ

Na dohrávku 2.kola 1.KL západ kolkári Galanty A cestovali do Starej Turej.

Aj keď dosiahli výsledok, ako v poslednom zápase v Trenčíne s KWH 7:1, nebolo to presne to isté.

Teraz znamenal výsledok 7:1 víťazstvo Starej Turej a jasnú prehru Galanty…

Od začiatku to v Starej Turej nebolo zo strany Galanty to „pravé orechové“.

Domáci Dominik Truhlík (627) mal síce slabší rozbeh, ale postupne sa rozohral a najlepším výkonom zápasu hneď na začiatku ukázal, kto je tu doma!

Katka Beskidová (555) podala opäť kvalitný výkon. S Truhlíkom vyhrala prvý set a druhý jej ušiel nešťastne medzi prstami, napriek tomu, že do plných viedla 110:93! Bohužiaľ slabšou dorážkou set prehrala 145:147 a potom v zostávajúcich setoch už na drvivý tlak súpera nestačila.

V druhej dvojici Peter Hvožďara (563) vyhral prvé dva sety a zdalo sa, že má duel proti Zoltánovi Madarásovi „pod kontrolou“.

Madarás však už ako neraz „zabral“, zvyšné dva sety vyhral, ale tento raz už náskok Hvožďaru nedobehol.

Stará Turá viedla 2:0, hneď od úvodu výrazným rozdielom 96 kolkov.

V druhej tretine zápasu získala jediný bod, keď domáca Natália Kováčová (553) podľahla Kataríne Večeríkovej (567) na sety 1,5:2,5.

Ďalší domáci hráč Peter Nemček (591) v dosť dramatickom dueli dokázal poraziť najlepšieho hráča Galanty Ota Kosára (571).

V záverečnej fáze zápasu opäť dominovali naplno domáci, aj keď obidva duely skončili na sety 2:2 a mohli skončiť aj opačne.

Roman Minarech (594) kvalitným výkonom porazil Jozefa Butka (570), ktorý nedokázal udržať vyrovnaný výkon na všetkých štyroch dráhach.

Bod získal aj posledný domáci kolkár, Martin Dzúrik (553).

Aj keď výkonom zaostal za svojimi stabilnými domácimi číslami, stačilo mu to na Bystríka Horníka (538), ktorý podobne ako Butko „uhral“ dve dobré a dve horšie dráhy.

Stará Turá zvíťazila nad Galantou 7:1, rozdielom 141 kolkov a je v tabuľke 1.KL západ na 1.mieste. Galante patrí po 4.kole 5.priečka.

STT A_GA A 8.10.2022

MKK Slovan Galanta B – Bánovce n/B  3021:3007  (5:3)

7.10.2022, kolkáreň Galanta, 2.Kolkárska liga západ

Kolkári Galanty B po neúspešnom zápase s Tlmačmi privítali, znovu na svojej kolkárni, družstvo Bánoviec nad Bebravou.

V úvode zápasu sa po dlhšej prestávke na dráhach z dôvodu materských povinností predstavila Kristína Hegedüšová (517). Po dosť dlhej prestávke dokázala poraziť favorizovaného Pavla Bročku (501). Kristína naplno využila, že Bročko „nemal svoj deň“ a získala dôležitý bod hneď v prvom zápase.

Druhý hráč Galanty Ján Ašváni (507) mal slabší začiatok a stratil v prvých dvoch setoch s Daliborom Adamkovičom (514) dva sety. Potom Ašváni zlepšil svoju hru, hlavne v dorážke a ďalšie dva sety vyhral.

Bohužiaľ v celkovom súčte mal o sedem kolkov viac hráč Bánoviec.

Po prvej tretine zápasu bola v zápase remíza 1:1, domáci viedli o 9 kolkov.

V druhej tretine zápasu potešili domáci ziskom obidvoch bodov.

Rastislav Schiller (498) získal pomerne tesne prvé tri sety. Potom asi už stratil motiváciu a doprial súperovi Vladimírovi Košíkovi (487) získať aspoň jeden set.

Ernest Gubran (531) v taktickom, napínavom súboji najlepším výkonom zápasu zdolal Michala Papša (506).

Galanta B sa dostala do vedenia 3:1 a mala k dobru solídnych 45 kolkov.

V záverečnej tretine sme mohli vidieť najprv totálny obrat v zápase, keď jasne dominovali hostia, potom fázu ponúkania „kto chce vlastne vyhrať?“, a na úplný záver radosť domácich z tesného, cenného víťazstva..

Dvaja finišmani z Bánoviec výborne zvládli záverečnú časť stretnutia.

…až na posledné sety!

Už po troch setoch mali obidvaja body vo vrecku a nielenže vyrovnali náskok domácich, ale doviedli hostí do vedenia o 16 kolkov!

Víťazstvo Bánoviec bolo na spadnutie.

Domáci Peter Horník (501) síce stratil bod, ale jeho súpera Peter Fodora (477) v poslednom sete predviedol neuveriteľný herný kolaps.

V dorážke dosiahol iba 9 kolkov!!! (4–1–0–0–0–0–0–1–0–0–1–0–0–1–1)

Posledný domáci hráč Ferdinand Sedlák (467) síce stratil na svojho súpera Júliusa Bročku (522), najlepšieho hráča hostí, až 55 kolkov, ale celkový súčet skóre 3021:3007 zabezpečil Galante B „sladké“ víťazstvo nad Bánovcami v pomere 5:3.

Bánovčanom víťazstvo, ktoré mali už-už na dosah utieklo medzi prsty…

V stretnutí Galanta B-Bánovce tie „naše“ kolky opäť raz ukázali, aké dokážu byť láskavé (tentoraz k domácim), ale aj neskutočne kruté (tentoraz k hosťom).

Záznam zo zápasu môžete vidieť na adrese:

GAB_Banovce Radost veduceho Hornika

Radosť Petra Horníka tesne po poslednom hode bola opodstatnená

KK Slávia Nitra B – MKK Slovan Galanta C  1782:1744  (5:1)

1 Nitra_GAC spolocne foto

6.10.2022, kolkáreň Nitra, 3.Kolkárska liga TT a NR kraja

Kolkári Galanty C po zápase v Cabaji-Čápore minulý týždeň cestovali tento raz ešte o niečo ďalej, do Nitry.

Zápas s Nitrou B mal aj jednu príjemnú zvláštnosť.

Dlhoročný kolkár Slávie Nitra, Lukáč Karlubík totiž oslávil presne v deň zápasu svoje okrúhle 90.narodeniny.

5 Nitra_GAC Karlubik

6 Nitra_GAC Karlubik na drahe

Do zástupu gratulantov sa samozrejme pripojili aj galantskí kolkári.

7 Nitra_GAC grati

Zápas Nitra B – Galanta C prebiehal v priateľskej, slávnostnej atmosfére.

Skončil  víťazstvom Nitry B 5:1, rozdielom 38 kolkov.

Najlepším hráčom Nitry bol Richard Vnučko (482).

3 Nitra_GAC Kubalec

Ešte lepší výkon podal galantský kolkár Alexander Löwinger (492).

2 Nitra_GAC Lowinger

Výkony hráčov:

Nitra B: Juraj Palenčár 449, Martina Štefanková 395, Richard Vnučko 482, Vojtech Kohút 456

Galanta C: Annamária Kubalcová 392, Alexander Löwinger 492, Marián Kubalec 472, Tomáš Michálek 388

4 Nitra_GAC Michalek Lucia

Soňa Michálek tiež zasiahla do zápasu

Pohár mládeže 2022/23 – 1.turnaj

8.10.2022, kolkáreň Inter Bratislava

V Bratislave, na kolkárni Interu sa v sobotu uskutočnil 1.turnaj Pohára mládeže 2022/23.

Na turnaji sa predstavilo celkom 45 mladých kolkárskych nádejí z desiatich oddielov na Slovensku (Apollo Bratislava, Inter Bratislava, Trenčín, Stará Turá, Trstená, Rimavská Sobota, Spišská Nová Ves, Podbrezová, Fiľakovo a Galanta).

Súťažilo sa v kategóriách žiakov U12 (24 kolkárov) a U14 (21 kolkárov).

MKK Slovan Galanta reprezentovali traja kolkári, všetci v kategórii žiakov U12, Konrád Kosár, Matej Kubalec a Nátan Ižák.

Pohar mladeze GA Kubalec, Kosar, Izak 8.10.2022

Matej Kubalec, Konrád Kosár a Nátan Ižák nás v Bratislave potešili

Vynikajúci úspech dosiahol Konrád Kosár, ktorý v kvalifikácii porazil zvyšných 23 súperov a zvíťazil výkonom 348 zvalených kolkov.

Na druhom mieste skončili Petra Kováčiková (336 – Podbrezová) a na 3.mieste skončil Michael Malgot (332 – Inter Bratislava).

Do finálovej osmičky sa bohužiaľ neprebojovali ďalší dvaja mladí kolkári MKK Slovan Galanta, Matej Kubalec ktorý skončil na 10.mieste (283) a Nátan Ižák, ktorý skončil dvanásty (270).

Konrád Kosár svoju výbornú formu potvrdil aj vo finálovom šprinte, keď zvíťazil pred Petrou Kováčikovou a Katarínou Markusovou (obe z Podbrezovej).

Podrobné výsledky kategórií U12 aj U14 nájdete na adrese:

Pohar mladeze U12 Petra Kovacikova, Konrad Kosar, Katka Markusova

Pohar mladeze medailistiv U12 a U14

Pohar mladeze Odmena v Mekaci

Zaslúžené „hody“ v „Mekáči“

MKK Slovan Galanta A – TKK Trenčín  1422:1466 (0:2)

9.10.2022, kolkáreň Galanta, Dorastenecká liga západ

Dorastenci Galanty A v 5.kole DL západ nestačili na svojich rovesníkov z Trenčína a prehrali o 44 kolkov.

Oporám galantských dorastencov, Katke Beskidovej a Konrádovi Kosárovi sa nedarilo tak ako zvyčajne.

Zrejme ich telo, aj z prehusteného programu, keď hrali aj v sobotu si trochu „zaprotestovalo“. A keď aj ďalší účastník Pohára mládeže Matej Kubalec „musel“ hrať aj v sobotu aj v nedeľu, podpísalo sa to na hre galantských dorastencov.

Galanta: Katarína Beskidová 495, Matej Kubalec 431, Katarína Kubíková 409, Konrád Kosár 496

Trenčín: Samuel Sulo 507, Anina Andrejková 343, Šimon Samák 489,

Dávid Oprchal 470

V šprinte Peter Szabo podľahol Šimonovi Samákovi a Ladislav Tóth prehral s Dávidom Oprchalom.

GA dor_TN dor

KO Žarnovica – MKK Slovan Galanta B

9.10.2022, kolkáreň Žarnovica, Dorastenecká liga západ

Dorastenci Galanty B si v 5.kole DL západ po prvý raz vyskúšali kolkáreň v Žarnovici.

Domáci dorastenci mali výraznú prevahu a zaslúžene zvíťazili.

Ďaleko najlepší výkon dorastencov zo Žarnovice podal Simon Varga (562).

Z dorastencov Galanty B bol opäť najlepší Viktor Magyarics (438).

Žarnovica: Šmondrková 494, Frimová 501, Kršjak 468, Varga 562

Galanta: Lucia Magyarics/od 61.h.Dávid Seres 329, Laura Machová 328, Armin Lax 371, Viktor Magyarics 438

V šprinte domáci Tomáš Daniel porazil Viktora Magyaricsa.

V druhom šprinte Gregor Kršjak prehral s Arminom Laxom.

Slovenský pohár mužov 2022/23

8.10.2022

Do Slovenského pohára mužov sa prihlásilo celkom 19 družstiev.

V sobotu sa v Bratislave na kolkárni Interu Bratislava uskutočnilo vylosovanie Slovenského pohára mužov.

Kolkárom MKK Slovan Galanta vytiahli z osudia atraktívneho súpera.

Na svoj prvý zápas pocestujú na Horehronie, kde nastúpia proti ŠK Železiarne Podbrezová B.