Spoznali sme majstrov kraja v kategórii mužov, žien a žiakov - MKK Slovan Galanta

Spoznali sme majstrov kraja v kategórii mužov, žien a žiakov

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

15.1.2023

Počas víkendu sa konali Majstrovstvá Trnavského kraja v kategóriách mužov, žien a žiakov.
Galantská kolkáreň hostila najlepších mužov kraja.
Zvíťazil Richard Tóth zo Zlatých Klasov. Z Galantských kolkárov bol najlepší Oto Kosár, ktorý skončil na 6.mieste.
V Kategórii žien U49 v Zlatých Klasov sa majsterkou kraja stala Monika Šintálová z Rakovíc.
Galanta mala na štarte až päť kolkárok.
Najlepšie, na 4.mieste skončila Katarína Večeríková.
Na majstrovstvách kraja v kategóriách žiakov a žiačok v Modranke získala Galanta až štyri medaily.
Prvým jarným kolom pokračovala aj Dorastenecká liga západ.
Obe galantské družstvá svoje zápasy prehrali.

Majstrovstvá Trnavského kraja 2022/23 – MUŽI

14.1.2023, kolkáreň Galanta

Galantská kolkáreň bola v sobotu 14.januára miestom, kde sa konali Majstrovstvá Trnavského kraja v kategórii mužov U49.

Na dráhach sme videli 28 kolkárov zo siedmych oddielov nášho kraja (Zlaté Klasy, Sládkovičovo, Rakovice, Piešťany, Modranka, Hlohovec a Galanta).

MKK Slovan Galanta na podujatí reprezentovali Oto Kosár, Marián Kubalec, Tomáš Michálek, Peter Horník a Rastislav Schiller.

Podľa očakávania popredné miesta obsadili kolkári z interligových Rakovíc a extraligových Zlatých Klasov a Modranky.

Zvíťazil Richard Tóth (635) zo Zlatých Klasov, pred Petrom Magalom (629) z Rakovíc a Marošom Ležovičom (611) z Modranky.

Kolkári zo spomínaných troch tímov obsadili v poradí prvých 12 miest.

Je potešujúce, že jediným hráčom, ktorý narušil hegemóniu týchto oddielov bol galantský kolkár Oto Kosár (583), ktorý obsadil v silnej konkurencii veľmi pekné 6.miesto.

15.1.2023, kolkáreň Zlaté Klasy

V nedeľu v Zlatých Klasoch bojovali o krajské tituly ženy vo všetkých kategóriách – U49, Ü 50 aj Ü60.

V kategórii U49 sme na dráhach videli 10 žien, z toho z Galanty polovica bola z Galanty.

MKK Slovan Galanta tu reprezentovali Katarína Večeríková, Kristína Hegedüšová, Annamária Kubalcová, Soňa Micháleková a Alena Beskidová.

c 2023 4

c 2023 5

c 2023 6

Prvé miesto a titul Majsterky kraja získala Monika Šintálová (567) z Rakovíc.

Na druhom mieste sa umiestnila Nikola Mazúchová (560) z Modranky.

Tretiu, bronzovú priečku si zabezpečila Monika Magalová (540) z Rakovíc.

Najlepšie umiestnenie z galantských kolkárok si zabezpečila Katarína Večeríková (539), ktorá iba o jediný kol zaostala za bronzovou Magalovou.

Ďalšie kolkárky MKK Slovan Galanta sa umiestnili nasledovne:

6.Kristína Hegedüšová 521

8.Alena Beskidová 510

9.Annamária Kubalcová 482

10.Soňa Michálek 389

c 2023 7

V kategóriách Ü50 a Ü60 štartovalo desať kolkárok.

Tu hráčky Galanty zastúpenie nemali.

Majstrovstvá Trnavského kraja 2022/23 – ŽIACI, ŽIAČKY

14.1.2023, kolkáreň Modranka

V Modranke, kde sa konali Majstrovstvá Trnavského kraja malo MKK Slovan Galanta naozaj silné zastúpenie.

V kategórii žiakov a žiačok U14 nebol z Galanty nikto, ale v kategórii U12, kde štartovalo desať chlapcov a päť dievčat bolo až 11 mladých kolkárov z Galanty (keď rátame aj žiakov zo Sládkovičova, ktorí hrávajú v družstve Galanty B).ň

c 2023 8

V Kategórii žiakov U12 zvíťazil Timotej Masár (276) z Rakovíc, pred Konrádom Kosárom (261) z Galanty a Viktorom Magyaricsom (234) zo Sládkovičova.

c 2023 9

V kategórii žiačok zvíťazila najmladšia účastníčka majstrovstiev kraja, Lucia Magyarics (227) zo Sládkovičova, pred Timeou Magalovou (225) z Rakovíc a Katarínou Kubíkovou (206) z Galanty.

c 2023 10

c 2023 11

MKK Slovan Galanta A – ŠK Modranka  1450:1533 (0:2)

15.1.2023, kolkáreň Galanta

Prvý jarný zápas dorastencom Galanty A celkom nevyšiel.

V súboji s dorastencami Modranky na domácich dráhach podľahli 0:2.

Hostia z Modranky nastúpili s vyrovnanejším tímom a to rozhodlo o osude zápasu.

Najlepšou hráčkou Galanty bola Katka Beskidová (519), v tíme hostí sa najviac darilo Andrejovi Blažovi (520).

c 2023 12

Galanta:

Katarína Kubíková 422, Ladislav Tóth/od 61.h.Peter Szabo 347, Katarína Beskidová 519, Konrád Kosár 509

Modranka:

Adam Kavoň 507, Andrej Blažo 520, Matúš Zvolenský 506, Ondrej Šesták/od 61.h.Richard Hupko 483

V šprinte Peter Szabo zvíťazil nad Michalom Kubíčekom a Ladislav Tóth prehral s Michalom Paulinim.

KK Inter Bratislava – MKK Slovan Galanta B  1409:1189  (2:0)

15.1.2023, kolkáreň Inter

V prvom jarnom zápase sa „najmladší“ kolkári Galanty B predstavili v Bratislave, kde na podľahli dorastencom Interu Bratislava 0:2.

Po sobotňajších majstrovstvách kraja v Modranke sa možno prejavila trochu únava a výkony hráčov Galanty B neboli z tých najlepších.

Z domácich hráčov sa darilo najviac Michaelovi Malgotovi (507), ktorého výkon bol najlepší v zápase.

Z hráčov Galanty B bol najlepší Viktor Magyarics (469).