KATKA BESKIDOVÁ BRONZOVÁ NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA - MKK Slovan Galanta

KATKA BESKIDOVÁ BRONZOVÁ NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA

Napísal: Jozef Butko pred tromi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

V slovinských mestách Kranj a Kamnik sa od 21.8.2021 do 26.8.2021 konali majstrovstvá sveta v kolkoch v kategórii U18 a U23 a Svetový pohár v kategórii U14.

Mladí slovenskí kolkári si na tomto významnom podujatí  úspešne zmerali sily so svetovou elitou.

Vynikajúci úspech na Majstrovstvách sveta dosiahla dorastenka MKK Slovan Galanta Katarína Beskidová, ktorá v disciplíne šprint získala bronzovú medailu!

Beskidova 1.sprava

Katka Beskidová na Majstrovstvách sveta v kolkochSLOVINSKO – Kranj, Kamnik – 2021

Aj napriek zložitej pandemickej situácii sa v Slovinsku konali Majstrovstvá sveta v kolkoch v kategóriách dorastu U18, juniorov U23 a Svetový pohár žiakov U14.

Kolkárov MKK Slovan Galanta veľmi potešilo, že medzi nominovanými dorastenkami bola aj úspešná dorastenka z Galanty, Katarína Beskidová. Miesto medzi reprezentantkami si zabezpečila dobrými výkonmi v Dorasteneckej lige a hlavne úspechom na Majstrovstvách Slovenska 2021, kde získalamajstrovský titul na 120 Hz a v kombinácii skončila na druhej priečke.Katka dobrú formu potvrdila aj počas reprezentačného zrazu pred Majstrovstvami sveta.

Na Majstrovstvách sveta sa súťažilo vo viacerých disciplínach.

Katka Beskidová dostala príležitosť hneď dvakrát.

Najprv si vyskúšala kolkárske dráhy v Kranji keď na 60 hodov vystriedala Radku Malíčkovú. Podala dobrý výkon a potešil najme jej pokojný a spoľahlivý herný prejav.

Jej deň D prišiel v stredu 25.augusta.

Tréner Daniel Móc ju nominoval na disciplínu šprint.

Táto pomerne nová kolkárska disciplína má veľmi dramatický priebeh. Hráčky boli vylosované do tzv. pavúka, podobne ako napr. v tenise a hrali proti sebe vyraďovacím spôsobom.

Na dráhy nastúpilo postupne 32 elitných kolkárok (16 dvojíc) z dvanástich krajín.

Katka Beskidová postupne vyradila v 1.kole KristinuPöhl, v 2.kole Ninu Oberhofer, obe z Talianska.

Vo štvrťfinále si poradila s veľmi silnou JelenouBarać zo Srbska.

V semifinále Beskidová narazila na reprezentantku ChorvátskaSaruPejak.

V mimoriadne vyrovnanom, dramatickom súboji až do posledného hodu,  sa povestná „šťastena“napokon priklonila na stranu chorvátskej kolkárky, ktorá tesne zvíťazila.

Malou útechou pre Katku bol fakt, že prehrala s neskoršou víťazkou.

Účasťou v semifinále si Katarína Beskidová zabezpečila cennú bronzovú medailu!

Konečné poradie:

1– Sara Pejak (CRO)

2– Noemi Budoi (ROU)

3– Katarína Beskidová (SVK), Julia EmeseSzabó (ROU)

Katka 3.miesto

Výprava mladých slovenských kolkárov bola v Slovinsku na Majstrovstvách sveta a Svetovom pohári veľmi úspešná. Okrem Katky Beskidovej priniesli domov cenné kovy aj dorastenci NaďaPoljaková (KO ŠK Železiarne Podbrezová), Lukáš Nesteš (TJ Rakovice), Erika Hupčíková (TKK Trenčín) a Radoslava Malíčková (KK Pobedim). Na Svetovom pohári žiakov získali medaily Daniela Mócová (KO ŠK Železiarne Podbrezová) a Patrik Kovács (KO Fiľakovo)

MS Slovinsko 2021 U18

V hodnotení národov v kategórii U18 patrí Slovensku 5.miesto a v kategórii U14 2.miesto.

REPRE

Výsledky nájtete → TU

Výročná schôdza MKK Slovan Galanta

Výkonný výbor MKK Slovan Galanta na čele s predsedom oddielu Otom Kosárom pozýva všetkých členov oddielu na výročnú členskú schôdzu.

Schôdza sa bude konať v galantskej kolkárni v sobotu 4.septembra 2021 o 9:00 hod.

Po skončení schôdze bude stretnutie všetkých kolkárov MKK Slovan Galanta pokračovať Majstrovstvami oddielu v disciplíne ŠPRINT.

Prvé majstrovské zápasy nového súťažného ročníka 2021/2022

Piatok 10.9.2021 o 18:00 MKK Slovan Galanta A – KKZ Hlohovec – 1.KL západ

Sobota 11.9.2021 o 17:00 BKK Bánovce nad Bebravou – MKK Slovan Galanta B –  2.KL západ,

Nedeľa 12.9.2021 o 10:00 TKK Trenčín – MKK Slovan Galanta B – Dorastenecká liga