Galanta zvíťazila nad Hlohovcom, rekord dráhy Madarása - MKK Slovan Galanta

Galanta zvíťazila nad Hlohovcom, rekord dráhy Madarása

Napísal: Jozef Butko pred dvomi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

25.9.2022

Galantskí kolkári pokračovali vo svojich majstrovských zápasoch.

Galanta A v ťažkom zápase zdolala Hlohovec A 5:3.

Ozdobou zápasu bol výborný rekord dráhy č.2, ktorý vytvoril Zoltán Madarás.

Jeho výkon (184) bol o tri kolky lepší ako doteraz platný rekord Václava Máchu.

Béčko Galanty podľahlo v Starej Turej kolkárom Moravského Lieskového 1,5:6,5.

Body stratili aj kolkári Galanty C, ktorí doma podľahli Šali B 2:4.

Dorastenci Galanty A prehrali nešťastne o jediný kol so Starou Turou.

Zápas B dorastu v Hlohovci bol odložený.

MKK Slovan Galanta A – KK Zentiva Hlohovec A 3213:3169  (5:3)

23.9.2022, kolkáreň Galanta, 1.Kolkárska liga západ

Galantskí kolkári si aj v zápase s Hlohovcom museli body poriadne „zaslúžiť“.

Po celkom dobrom úvode v druhej tretine zápasu presvedčivo dominovali kolkári Hlohovca. Až v poslednej tretine zápasu začali mať prevahu hráči Galanty a nakoniec body zostali doma.

V úvode zápasu Katka Večeríková (543) mala svoj duel s Matúšom Kadlečíkom (558) celkom dobre rozohraný. Pred záverečným setom viedla o štyri kolky 2:1.

Kadlečík však posledný set zvládol excelentne (162) a získal bod pre Hlohovec.

Katka Beskidová (514) síce trošku zaostala za poslednými výkonmi, ale dôvodom bol aj fakt, že ju súper nedonútil zvýšiť obrátky. Andreja Moravca (470) zdolala na sety hladko 4:0 a získala, ako sa neskôr ukázalo, mimoriadne dôležitý bod.

Za stavu 1:1 viedla Galanta o 29 kolkov.

Druhá tretina zápasu však patrila jednoznačne Hlohovcu, ktorý získal obidva body.

Domáci Bystrík Horník (506) podľahol Jaroslavovi Vlčkovi (523) a Karol Kaigl (520) nestačil na najlepšieho hráča Hlohovca Romana Poláčika (562).

Domácim hráčom k lepšiemu výsledku zabránilo hlavné nadpriemerné množstvo záhodov – Horník 12 a Kaigl 15!

Hostia z Hlohovca sa tak dostali do nádejného vedenia 1:3 a zo straty 29 kolkov po prvej runde, otočili skóre na plus 30 kolkov.

Ako už neraz zostal výsledný osud stretnutia na bedrách galantských finišmanov.

Jozef Butko (542) zaostal za svojim výkonom z posledného domáceho zápasu dosť výrazne, ale predsa len zdolal rozdielom 37 kolkov Antona Pažitného (505).

Ten mu k výsledku veľmi „pomohol“, keď hneď na prvej dráhe zaznamenal spolu iba 92 kolkov (75+17).

Aj posledný galantský hráč „zabral“ naplno.

Zoltán Madarás (588) najlepším výkonom zápasu, okoreneným rekordom dráhy č.2 svojho súpera zdolal.

Madarás po slabšom začiatku (129) získal rozhodujúci náskok v druhom a hlavne v treťom sete (152, 184).

Ani lepší záver Michala Šišana (551) už na zdolanie Madarása nestačil.

Galanta tak napokon dotiahla zápas do víťazného konca a zdolala Hlohovec 5:3, rozdielom 44 kolkov.

V treťom sete sa Zoli Madarás postaral o ozdobu tohto zápasu, keď prekonal rekord dráhy č.2, výkonom 184 zvalených kolkov.

Dosiahol výkon do plných 96 a v dorážke úctyhodných 88 !!!

Madaras 184 x

Veľmi dobre sa pozerá na priebeh jeho dorážky:

/ 9 / 9 / 8+1 / 8+1 / 8+1 / 7+2 / 9 / 9 / 6+3 / 7 / = 88

Starý rekord Václava Máchu (181) z KK Priatelia Bratislava, ktorý dosiahol 19.decembra 2018 prekonal Zolo Madarás o tri kolky.

Na porovnanie je tu aj výkon Tonka Pažitného, ktorý na tej iste dráhe č.2, ako rekordér Madarás, dosiahol výkon z toho „opačného súdka“:

/ 5+1+2+0+0+1 / 5+1+0+1+0+0+1+0+0 / = 17

Nebol z neho „najšťastnejší“, ale aj to sa v kolkoch stáva…

GA A_HLOH A

Peter Hornik rozhodca

Rozhodcom stretnutia bol Peter Horník

KK Moravské Lieskové – MKK Slovan Galanta B  3265:3131  (6,5:1,5)

16.9.2022, kolkáreň Galanta, 2.Kolkárska liga západ

V treťom zápase sezóny si kolkári Galanty B po prvý raz zahrali v naozaj nezvyčajnom termíne, v pondelok.

Kolkári KK Moravské Lieskové totiž hrávajú svoje domáce zápasy v Starej Turej práve v pondelok o 18:00 hod.

Domáci, ako nováčik 2.KL západ, už v prvom domácom zápase predviedli výborný výkon a aj v dueli s Galantou B potvrdili svoju kvalitu.

V úvode najlepšia hráčka zápasu Lenka Gordíková (575) hladko zdolala Jána Ašvániho (510) na sety 3:1. Ašváni, ktorý mal množstvo hodov s vyrazeným stredom sa „chytil“ iba v poslednom sete, keď už mala bod vo vrecku Gordíková.

Ešte presvedčivejšie získal druhý bod pre domácich Michal Paulina (562), ktorý 4:0 na sety zdolal Alenu Beskidovú (487).

Domáci za stavu 2:0 mali už výrazný náskok 140 kolkov!

V druhej tretine zápasu domáci už nedominovali tak výrazne, ale predsa získali ďalšie dva body.

Tomáš Malíček (527) si poradil s Petrom Horníkom (504) a víťazstvo nad súperom zaznamenal aj Michal Černý (537), ktorý zdolal Ota Kosára (518), ktorý sa o lepší výsledok pripravil hlavne „záhodmi“ v najnevhodnejších chvíľach.

Domáci tak už mali viac-menej víťazstvo vo vrecku.

Pri stave 4:0 viedli už o 182 kolkov.

V záverečnej tretine zápasu boli lepší hostia z Galanty, ale žiadny obrat v zápase sa už nekonal.

V piatom dueli Marek Mikulec (560) remizoval s najlepším hráčom Galanty B, Ferdinandom Sedlákom (560).

Mikulec síce „ponúkal“ Sedlákovi aj druhú polovicu bodu, ale ten posledným hodom netrafil ani jeden z dvoch stojacich kolkov…

V poslednej dvojici domáci Peter Radoš (504) nestačil na galantského Mariána Kubalca (552). Kubalcovi na jeho v poradí tretej dráhe bohužiaľ nevyšla hra do plných (66). Inak podal veľmi dobrý výkon a zrejme sa pripravil o svoj osobný rekord. Ako jediný z hostí však získal celý bod.

Moravské Lieskové zvíťazilo 6,5:1,5, rozdielom 134 kolkov.

Domáci ukázali, že na domácej kolkárni budú určite ťažkou prekážkou pre každý tím.

MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Duslo Šaľa B  1841:1935 (2:4)

24.9.2022, kolkáreň Galanta, 3.Kolkárska liga TT a NR kraja

V druhom zápase 3.KL privítali kolkári Galanty C na svojej kolkárni šalianskych Béčkarov.

V zápase opäť dostali príležitosť aj nové tváre v galantských dresoch.

Kým v tíme Galanty C dosiahol výkon „nad 500“ iba Ernest Gubran, v drese kolkárov Šale B sa to podarilo až dvom (Palka, Krišková), čo rozhodlo o osude zápasu.

Výkony hráčov:

Galanta C: Tomáš Michálek 443, Ernest Gubran 516, Alexander Löwinger 416, Rastislav Schiller 466

Šaľa B: Štefan Senkár 454, Lukáš Palka 507, Andrea Krišková 518, Rozália Szomolaiová 456

Záznam zo zápasu môžete vidieť na adrese:

MKK Slovan Galanta A – MKK Stará Turá  1464:1465 (0:2)

25.9.2022, kolkáreň Galanta, Dorastenecká liga západ

Zápas 3.kola Dorasteneckej ligy západ, v ktorom Galanta A hostila Starú Turú sa dá rozdeliť na dve polovice.

V prvej polovici sa na oboch stranách predstavili mladé kolkárske nádeje, v druhej polovici ich skúsenejší spoluhráči.

V tej úvodnej časti získali sľubný náskok dorastenci Starej Turej.

Napriek veľkej snahe domáceho dua Beskidová/Kosár bol napokon náskok súpera nad ich sily.

Aj dvojica hostí, Siváková/Bičian, totiž ukázala svoju kvalitu a tak dva body za víťazstvo si napokon odviezli dorastenci Starej Turej, keď zvíťazili o jediný kol!

Galanta A: Matej Kubalec 417, Katarína Kubíková (od 61.h. Náthan Ižák) 348, Katarína Beskidová 542, Konrád Kosár 505

Stará Turá: Marek Redaj 383, Sebastián Ondruška 463, Anetka Siváková 511, Martin Bičian 491

V šprinte potom domáci Peter Szabo prehral s Anetkou Sivákovou a aj Ladislav Tóth podľahol Martinovi Bičianovi.