Galanta A zdolala Trenčín KWH 5:3 - MKK Slovan Galanta

Galanta A zdolala Trenčín KWH 5:3

Napísal: Jozef Butko pred jedným rokom v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

19.2.2023

Kolkárom Galanty A sa až vo štvrtom jarnom zápase podarilo zvíťaziť.
Na domácej kolkárni zdolali húževnatý tím Trenčína KWH 5:3.
Béčko Galanty v Žarnovici nestačilo na kolkárov ŠKK Tlmače a prehralo 1:7.
Kolkári Galanty C na domácich dráhach prehrali s lídrom tretej ligy Piešťanmi B 1:5.
Úspešnú nedeľu mali dorastenci Galanty A, ktorí v Dorasteneckej lige doma porazili Inter Bratislava 2:0.
Dorastenci Galanty B prehrali v Starej Turej 0:2.

MKK Slovan Galanta A – TKK Trenčín KWH  3287:3226  (5:3)

17.2.2023, kolkáreň Galanta, 15.kolo 1.KL západ

Kolkári Galanty A zaznamenali víťazstvom nad Trenčínom KWH prvú výhru v jarnej časti 1.KL západ.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko.

Zápas bol veľmi vyrovnaný (aj na sety 12:12) a hostia z Trenčína sa po výbornom úvode dlho nechceli vzdať svojej veľkej šance na zisk bodov.

V prvej tretine zápasu, v ktorej v ktorej nastúpili až tri zástupkyne nežného pohlavia dominovali hostia z Trenčína.

Domáca Kristína Hegedüšová (526) od začiatku naháňala stratu na Jozefa Bariaka (546), ktorý si na prvej dráhe (160) vytvoril sľubný náskok.

Hegedüšová potom tesne získala setové body na ďalších dvoch dráhach.

Šťastie ju však opustilo v poslednej dorážke a napokon si bod pripísal Bariak.

Hádam v najkrajšom dueli zápasu druhá kolkárka Galanty Katka Večeríková (583) podala najlepší výkon zo všetkých domácich kolkárov, ale ani ten jej na zisk bodu nestačil.

Ema Mazániková (588) najlepším výkonom stretnutia Večeríkovú zdolala.

Všetky sety týchto hráčok boli mimoriadne vyrovnané, dopadli veľmi tesne a o výsledku v nich rozhodli dva, tri koly.

Galanta A prehrávala s Trenčínom KWH 0:2, rozdielom 25 kolkov.

Druhá tretina zápasu dopadla remízou 1:1 a aj hráči na sety remizovali 2:2.

Zoltánovi Madarásovi (549) sa podarilo získať bod, keď porazil Petra Kellnera (525).

Naopak Bystrík Horník (530) podľahol, možno aj „vďaka“ jedenástim záhodom Štefanovi Guštarovi (533) o tri koly!

Za stavu 1:3 hostia ešte viedli o 4 koly.

Záver zápasu bol šťastnejší pre domácich.

Hostia svoj dobre rozbehnutý zápas nedotiahli do úspešného konca.

Už v treťom zápase za sebou sa Galante vydarilo striedanie.

Ernestovi Gubranovi (522), aj napriek zisku prvého setu, to veľmi nešlo.

Od 58.hodu ho vystriedal Karol Kaigl.

Ten najprv v treťom sete takmer zamestnal miestnych kardiológov, keď stratil set, ktorý sa skoro ani nedal stratiť.

Posledným hodom do plných dal dvojku a set prehral o tri koly.

Vo štvrtom sete však Kaigl svoje zaváhanie napravil.

Vyhral ho aj celkove porazil Karola Vojtáša (520) v pomere 522:520!

Potrebný náskok pre Galantu zabezpečil dobrou hrou Oto Kosár (577), ktorý pomerne jasne zdolal Jozefa Búlika (514) a víťazstvo domácich bolo na svete.

Galanta A porazila Trenčín KWH 5:3, rozdielom 61 kolkov.

ŠKK Tlmače – MKK Slovan Galanta B  3222:3072  (7:1)

18.2.2023, kolkáreň Žarnovica, 18.kolo 2.KL západ

Kolkári Galanty B nestačili v Žarnovici na tretí tím tabuľky, Tlmače.

Domáci mali už od začiatku zápasu výraznú prevahu a po dvoch tretinách zápasu viedli nad Galantou B 4:0, rozdielom 128 kolkov.

Za Tlmače získali postupne body Jozef Šumeraj (555), ktorý porazil Jozefa Jerigu (516), Milan Vrablec (563), ktorý porazil Alenu Beskidovú (504), Pavol Romanec (547), ktorý zdolal Rastislava Schillera (514) a Marián Kosorín (487), ktorý zdolal Petra Horníka (490) na sety 3:1.

Až záverečná dvojica galantských kolkárov, Kubalec-Ašváni domácich trochu potrápila.

Ján Ašváni (509) ale po víťazstve v prvom sete už ďalšie tri sety prehral a jeho súper Juraj Zajko st. (535) získal pre Tlmače ďalší bod.

Jediným hráčom Galanty B, ktorému sa podarilo svojho súpera zdolať a získať bod tak bol Marián Kubalec (539), ktorý porazil Jaroslava Gáleta (535).

Tlmače zvíťazili nad Gaantou B 7:1, rozdielom 150 kolkov.

MKK Slovan Galanta C – MKK Piešťany B  1882:2072  (1:5)

18.2.2023, kolkáreň Galanta, 15.kolo 3.KL TT a NR kraja

Kolkári Galanty C podľa predpokladov nestačili na domácej kolkárni na favorizované vedúce družstvo 3.KL Piešťany B.

Prehrali 1:5, rozdielom 190 kolkov.

Najlepším hráčom Galanty C bola posila z dorastu, Konrád Kosár (524), ktorí ako jediný získal bod.

Z hráčov Piešťan sa najviac darilo Tiborovi Kertészovi (548), ktorý bol aj najlepším hráčom zápasu.

Výkony hráčov:
Galanta C:

Soňa Michálek 421, Konrád Kosár 524, Tomáš Michálek 467, Ferdinand Sedlák 470

Piešťany B:

Tibor Kertész 548, Mária Javorová 511, Karol Bubák 499, Katarína Vráblová 514

MKK Slovan Galanta A – KK Inter Bratislava  1401:1328  (2:0)

19.2.2023, kolkáreň Galanta, 20.kolo DL západ

h 2023 1

Dorastenci Galanty A boli v súboji s Interom Bratislava úspešní.

Do tabuľky Dorasteneckej ligy západ si pripísali za víťazstvo ďalšie dva body a svojho súpera v tabuľke preskočili.

Najlepším hráčom zápasu sa stal domáci Konrád Kosár (526), najlepším hráčom Interu bol Dávid Haberland (457).

Galanta A:

Matej Kubalec 396, Konrád Kosár 526, Ladislav Tóth (od 1.h. Katarína Beskidová 479), Peter Szabo 327

Inter Bratislava:

Dávid Haberland 457, Filip Klempa 423, Michael Malgot 448, Oliver Šimončič 402

O body v šprintoch sa družstvá podelili.

Konrád Kosár porazil Matúša Malgota a naopak Matej Kubalec prehral s Michaelom Malgotom.

MKK Stará Turá – MKK Slovan Galanta B

19.2.2023, kolkáreň Stará Turá, 20.kolo DL západ

Dorastenci Galanty B mali v nedeľu v Starej Turej mimoriadne dobre disponovaného súpera, s ktorým jasne prehrali.

Dorastenci Starej Turej podali v zápase také výkony, na ktoré ešte, aj vzhľadom na nízky vek, dorastenci Galanty B nestačia.

Za pozornosť stoja hlavne výkony prvých dvoch dorastencov Starej Turej – Anetka Siváková (616) a Martin Bičian (590), s ktorými by sa nestratili ani v súťaži dospelých. Ďalší hráči domácich Lukáš Bies (518) a Marek Redaj (451) už iba podčiarkli výborné výkony svojich spoluhráčov.

V družstve Galanty B sa najviac darilo Viktorovi Magyaricsovi (463).

Výkony ďalších hráčov Galanty B: Lucia Magyarics (od 61.h. Laura Machová – 404), Barbora Škodáková 354, Armin Lax 388

Aj v šprintoch zvíťazili domáci 2:0.

Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

25.2.2023, sobota, 17:30 hod., kolkáreň Modranka

Modranka B – Galanta A, 16.kolo 1.KL západ

20.2.2023, pondelok, 18:00 hod., kolkáreň Galanta  (preložené z 10.2.2023 – piatok)