Dôležité víťazstvá Áčka a Dorastu - MKK Slovan Galanta

Dôležité víťazstvá Áčka a Dorastu

Napísal: Alena Beskidová pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

30. septembra 2012

Všetky galantské družstvá v uplynulom kole odohrali svoje zápasy na domácej kolkárni.
Dôležité víťazstvá dosiahli družstvá Áčka a Dorastu a naďalej atakujú špicu tabuliek vo svojich súťažiach.
Kolo sa vyznačovalo dvomi súbojmi Galanty a Sládkovičova. Céčko Galanty porazilo Sládkovičovo B, naopak Béčko Galanty Sládkovičovu A podľahlo.
Najlepšími hráčmi kola boli Madarás, Šarközi, Pivko a Chovanec.

MKK Slovan Galanta A – ZKK Nové Mesto n/V 3254:3143 (5:3)
29. septembra 2012

Veľmi strhujúca šou sa odohrala v galantskej kolkárni pri stretnutí domáceho Slovana s družstvom Nového Mesta.
Práve v tomto súboji sa potvrdilo, že kolky môžu byť dramatickým a napínavým podujatím. Galanťanom pre účely tohto stretnutia chýbal Dodo Butko a na druhej strane môžeme hovoriť o absencii Mariána Holbu, ktorý už za ZKK nenastupuje od úvodu ligového ročníka. Aj to boli faktory, ktoré mohli výrazne ovplyvniť priebeh stretnutia.

Zápas sa väčšinu času vyvíjal priaznivejšie pre hostí, aby v závere uchmatli dvojbodový zisk domáci kolkári. Ale pekne po poriadku…

Galanťania, ako je dobrým zvykom, chceli vziať zápas do vlastných rúk hneď od začiatku. Tomu malo nasvedčovať najmä nasadenie Paťa Tummu do prvej štvorice. Jeho súperom bol Marek Sahaj, neznáma tvár pre galantskú štvordráhovku, ktorý sa však počas celého stretnutia krčil v Paťovom tieni. Tumma si pohodlne dokráčal k výhre. Výkonom 558 zvalených kolkov nadelil súperovi bezmála 40 kolkový výprask.
Prvé problémy pre Galantu prišli v podobe zranenia Martina Kaigla. Toho musel od 57. hodu vystriedať jeho starší menovec, Karol. A takmer sa jednalo o striedanie z ríše snov. Martin prehrával už 2:0, no Karolovi sa podarilo v treťom sete pretiahnuť náskok na svoju stranu. Na poslednej dráhe už potreboval len zvíťaziť a tak si pripísať dôležitý druhý bod. Avšak Michal Smatana už drámu nedopustil. Na poslednej dráhe naváľal veľmi solídnych 143 a výkonom 544 kolkov pokoril domácu dvojicu o 9 bodov.

Náskok Galanty bol pred druhou časťou hry minimálny a stále bolo o čo hrať. Po zranení sa vrátil Stano Kupčok a na dráhe ho za domácich sprevádzal Bystrík Horník. Proti nim sa postavili Pavol Skovajsa a Marek Pisca. V tejto časti sa kvalita hry výrazne prevalila na stranu ZKK. Predovšetkým zásluhou Piscu, ktorý podal fantastický výkon. Nebyť poslednej dráhy (127) mohol pomýšľať aj na 600 bodový zápis. Výsledných 574 však bolo najlepších v stretnutí a Horníkových 523 bolo primálo.
Ešte viac istotne mrzí prehra Stana Kupčoka. Pavol Skovajsa podával na jeho pomery veľmi podpriemerné výkony, no v konečnom zúčtovaní vždy o pár kolkov galantského kolkára predstihol. A tak sa stalo, že po dvoch setoch viedol 2:0, rozdielom šiestich kolkov. Dôležitý okamih prišiel výhrou v treťom sete, kedy Stano výkonom 159 takmer odfúkol Skovajsu z kolkárne. Na poslednej dráhe sa však šťastena opäť priklonila na stranu Novomešťana. Domáci kolkár síce celkovým výkonom 537 súpera o 12 kolkov pokoril, no podľahol 3:1 na setové body.
Nové Mesto nad Váhom malo nakročené k historickému úspechu na galantskej dráhe a Galanťania sa začali obávať najhoršieho.
Galanta prehrávala 1:3 a strácala na Nové Mesto 9 bodov.

Budem sa už opakovať, ale kolky sú veľmi nevyspytateľný šport.
Keď už to s Galantou vyzeralo zle nedobre, prišiel na scénu Zoli Madarás a netradičný finišman Mirko Chovanec. Prvý spomínaný sa so súperom nepáral a výborným výkonom sa rozhodne načiahol za ďalším bodom pre Slovan.
Mikulec s ním dokázal držať krok len v prvom sete, ktorý napokon aj vyhral, avšak vo zvyšku stretnutia bojoval predovšetkým sám so sebou. No a výsledok? Zoli porazil súpera takmer stobodovým rozdielom, keď naváľal fantastických 571 kolkov. Bolo jasné, že za týchto okolností Galanta nemohla prehrať, prinajhoršom remizovať. Rozhodnúť o tom mohol Miro Chovanec. Mladý kolkár začal výborne. V prvom sete naváľal 145 kolkov a ujal sa vedenia, no v nasledujúcich dvoch setoch sa dostal do herného útlmu. To sa samozrejme ľúbilo Petrovi Vojtekovi, ktorý medzitým nazbieral dva body a taktiež čo-to do náskoku. Výhra by teda prišla len v prípade veľkého prekvapenia, a to našťastie pre Galantu prišlo. Vojtek sa dostal v poslednom sete do akéhosi kŕča, ktorý mu zväzoval ruky a nohy. Výsledných 110 kolkov Vojteka umožnilo Chovancovi pokúsiť sa o famózny zvrat. A ten aj prišiel. Kým Vojtek hľadal každým hodom optimálne riešenie, Miro hádzal v úplnej pohode, čím sa dopracoval až k číslu 147 kolkov. Výsledných 530 kolkov viedlo k ďalšiemu dôležitému a v tomto prípade aj rozhodujúcemu bodu pre Galantu.
 (MK)

MKK Slovan Galanta B – Slavoj Sládkovičovo A 3107:3140 (3:5)

Výborná športová atmosféra sa predpovedá vždy aj pred stretnutím Galanty a Sládkovičova. Inak tomu nebolo ani v piatom kole druhej ligy. Slovan podal v poslednom kole solídny výkon na kolkárni v Pobedime a určite dúfal v priaznivú sériu. Na druhej strane Sládkovičovo muselo v tomto roku prekonať drastický pád z extraligových vôd do druholigových. Zápas teda ukrýval veľkú neznámu.

Súboj vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa ujali vedenia 2:0 hneď v prvej tretine stretnutia. Veľkú zásluhu na tom mal Marián Halaši, navrátilec v zostave Slavoja.
Bez pravidelného tréningu potvrdil, že je výborným kolkárom. Dlhodobo spoľahlivú Kiku Hegedüšovú (518) sfúkol z dráhy pomerom 4:0 a výsledným výkonom 581 zvalených kolkov sa stal najlepším hráčom stretnutia.
Chlieb sa v prvej tretine stretnutia lámal pri dueli Jirka Kaigla s Ivanom Pelecom. Obaja kolkári sa viac-menej na dráhach trápili, no v polovici duelu bol ich súboj nanajvýš nerozhodný. Skore 1:1 a jednokolkový náskok pre hráča Slavoju.
V tom sa však domáci vedúci, Peter Ďuriš, rozhodol vystriedať Kaigla za Nedomovú. Toto rozhodnutie nadvihlo obočie nejednému fanúšikovi Galanty. Na jednej strane je pravda, že Jirko Kaigl nepodával žiadny oslnivý výkon, no na druhej strane ide o taktickú nevyzrelosť domáceho vedenia. Išlo o prvú tretinu stretnutia a striedanie v tomto prípade by mohlo výrazne ovplyvniť ďalší priebeh stretnutia, nehovoriac o tom, že Jirko Kaigl v tom čase hral s Pelecom nerozhodne 1:1 a na hosťujúceho kolkára strácal jeden kol. Bianka Nedomová napokon podala rovnaký výkon ako Kaigl na prvých dvoch dráhach (238) a Ivanovi Pelecovi podľahla o 14 kolkov.

V druhej tretine stretnutia nastúpili za domácich Ferdo Sedlák a Lajko Šárközi. Prvý spomínaný narazil na Andora Magyaricsa, ktorý v poslednej dobe márne hľadá svoju niekdajšiu extraligovú formu. Na galantského kolkára mu však jemne nadpriemerných 539 kolkov stačilo.
Lajo Šárközi zas podal diametrálne odlišný výkon, než jeho spoluhráč. Laca Magyaricsa zlikvidoval výkonom 564 zvalených kolkov. Jeho jednotlivé sety boli veľmi vyrovnané a vôbec bolo príjemné sledovať jeho hru. Avšak ani jeho výkon príliš nestenčil rozdiel medzi Galantou a Sládkovičovom.
Pred poslednou tretinou sa možná výhra Galanty posúvala do kategórie „teoretická“.

Zázrak sa napokon nekonal, hoci domáci finišmani získali oba posledné body aj s 22 kolkovou nádielkou.
Ernest Száz si najmä vďaka poslednému setu (150) poradil so sládkovičovskou stálicou Mirom Halasym. Výsledných 530 ho zaradilo v na druhé miesto hráčov Galanty.
Slabší výkon podal Peter Ďuriš v súboji s Tomášom Krnáčom. Vo výsledkovej listine mu jeho výkon (512) napriek tomu stačil na zdolanie súpera. Krnáča (503) zdolal deväťbodovým rozdielom a na konto Galanty pripísal tretí bod.
Galanta napokon Sládkovičovu podľahla o 33 kolkov v pomere 3:5.

Zápas bol podľa všetkých predpokladov vyrovnaný, s nepriaznivým koncom pre domácich, ktorí museli pokorne odovzdať dva body sládkovičovskému bratovi.
Chuť si však môžu napraviť už vo štvrtok pod Matúšovým hradom.
Trenčín B je výzva ako sa patrí !
 (MK)

MKK Slovan Galanta C – TJ Slavoj Sládkovičovo B 2016:1901
29.9.2012

Galantské Céčko v zápase so Sládkovičovom B zvíťazilo presvedčivo, rozdielom 115 zvalených kolkov. Zaslúžili sa o to hlavne Suchopa s Pivkom, ktorí zabezpečili pre domácich rozhodujúci náskok.

V úvode Mikuš (494) zaostal za očakávaním a podľahol tesne Šalátovi (501). Podobne aj domáci Ašváni (487) tesne podľahol Gálovi (492).
Galanta prehrávala o 12 bodov.

Finišmenom Galanty sa darilo oveľa lepšie a výrazne porazili svojich súperov zo Sládkovičova.
Suchopa (490) zdolal Jána Peleca (438) a najlepší z domácich Pivko (545) nedal šancu Benkovi (470).
(JB)

MKK Slovan Galanta dorast – Družba Piešťany dorast 1570:1355 (2:0)
30.9.2012

Bezproblemovy zapas. To je najkratšia charakteristika zápasu s Piešťanmi, minuloročným majstrom Slovenska.
Galanta mala počas celého stretnutia prevahu. Piešťany v tomto roku prechádzajú generačnou výmenou hráčov a do Galanty neprišiel ani jeden z ich najlepších hráčov Šimon Dúbrava.

V úvode domáci Bauer (514) udržal krok s Tomášom Majerčíkom (516), ktorý bol najlepší z hostí.
Ďalší dvaja hráči Piešťan Bubela (452) a Leider (387) ešte nemajú takú kvalitu, aby dokázali galantských dorastencov potrápiť.
Výkony Chovanca (549) a Hegedüšovej stačili na výrazný náskok Galanty.
Aj Vivien Nedomová, ktorej výkon sa do výsledku zápasu nezapočítal dosiahla solídnych 482 zvalených kolkov aj napriek dvanástim záhodom.
Aj záverečný šprint bol v réžii domácej Galanty a skončil 2:0. Hegedüšováporazila Bubelu a Chovanec Leidera.
Po štyroch víťazstvách čaká našich dorastencov zápas v Hlohovci.

Zápis do Knihy slovenských rekordov
V zápase 3.kolkárskej ligy Trnavského a Nitrianskeho kraja Galanta C – Nitra B v sobotu 6.októbra o 9:00 hod. nastúpi dlhoročný nitriansky kolkár Lukáč Karlubík, ktorý deň po zápase oslávi okrúhle 80.narodeniny.