Cenné víťazstvo Galantského Béčka - MKK Slovan Galanta

Cenné víťazstvo Galantského Béčka

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

15.januára 2015

Galantské Béčko svojimi nevyrovnanými výkonmi často svojim fanúšikom zdvíha adrenalín na nezdravú hladinu.
V stredu v kolkárni na bratislavských Pasienkoch však dokázalo prekonať súpera, ktorý si na jeseň zobral z Galanty obidva body.
Kolkári Limbachu nevyužili výhodu domáceho prostredia a Galanta B si po dramatickom zápase a víťazstve 3:5 odviezla domov dva mimoriadne cenné body.

TJ Karpaty Limbach : MKK Slovan Galanta B 2966:3012 (3:5)
Kolkáreň Pasienky 14.januára 2015

Vrátiť požičané. I tak možno nazvať zápas sedemnásteho kola druhej kolkárskej ligy medzi Limbachom a Galantou B. Domáci totiž v Galante na jeseň rabovali, keď zvíťazili 5:3 a získali oba body. O niečo podobné sa teraz chceli postarať i kolkári Slovana.

limb-gab-foto

Pre čiernobielych to začalo veľmi dobre. Zárukou kvality v galantskom drese je Kika Hegedüšová (520), ktorá si v Bratislave poradila s Karolom Beckom (512) 3:1 na sety. Nie práve najlepší deň mal za sebou Viktor Tyavoda, no aj jeho 503 zvalených kolkov stačilo na pohodlné víťazstvo 3,5:0,5 nad domácim Ležákom (461). Galanta navyše mohla vyhrávať po prvej polovici zápasu 3:0. Maťo Kaigl zvíťazil v prvom sete nad Bičianom vysokým, takmer 40-bodovým rozdielom a hoci ďalšie dva prehral, stále mal mierny náskok. Stačilo mu zvíťaziť na poslednej dráhe. V závere duelu sa všetko nakláňalo na Galanťanovu stranu, no Maťo trikrát po sebe zahodil na nenáročnú pravú pozíciu, čím stratil možnosť bodovať. I napriek tomu Slovan vyhrával po prvej polovici nad Limbachom 2:1 rozdielom asi 60-tich kolkov.

O to, čo Slovan výborne rozbehol v prvej polovici stretnutia, takmer poľahky prišiel. Stratégia bola jasná: získať aspoň jeden bod a udržať solídny náskok. Limbach poslal na dráhu dvoch ostrieľaných harcovníkov. Jozef Benkovský s výkonom 520 zvalených kolkov pokoril Laja Šarköziho 3:1 o desať kolov. Príliš sa nerátalo ani s bodom Peťa „Anču“ Ďuriša (482), ktorý napokon domácemu Sadloňovi (496) zdatne vzdoroval a prehral len o 14 kolkov. Nádeje hostí mal napokon naplniť Maťo Pilcz, ktorý za súpera dostal najslabšieho z domácich Pavla Ančica. Vzájomný duel týchto borcov bol ako zo zlého sna. Galanťan zvíťazil v prvom sete s výkonom 112 zvalených kolkov o deväť bodov! V druhom však prehral o sedem kolkov a tretí sa skončil deľbou bodov výkonom 115 zvalených kolkov. Všetko sa rozhodovalo na záverečnej dráhe. Maťo jednoducho nesmel prehrať. Aj pomyselná druhá remíza by znamenala víťazstvo pre Galantu. Pilcz sa však vybičoval k solídnemu výkonu. Bol to vôbec jeho prvý set v zápase bez záhodu. Naváľal 128 kolkov, čím Ančica pokoril o 8 bodov. S výkonom 469 kolkov síce príliš spokojný nebol, no dôležitý bod bol rozhodujúcim pri víťazstve Galanty v pomere 5:3.